Променепері риби ряду Окунеподібні дуже різняться своїми розмірами: від дрібних, завдовжки 25–30 см, до великих, понад 60 см, особин.
Мають видовжене, стиснуте з боків тіло, один спинний плавець з глибокою виїмкою, що поділяє колючу і м’яку частини. Передня, колюча частина, як правило, значно коротша за м’яку.
Трапляються повсюди в помірно-теплих і тропічних водах, як у прісній, так і в морській воді. Особливо поширені в найбільших річках Південно-Східної Азії, у районі Плімута, на північному сході Південної Америки, у Мексиканській і Каліфорнійській затоках. Зазвичай це донні хижаки, що харчуються безхребетними і дрібною рибою.
Родина Горбаневі налічує близько 150 видів морських риб, деякі з них заходять у прісні води. Усі горбаневі мешкають у прибережних водах тропічного і субтропічного морів басейнів Атлантичного, Тихого та Індійського океанів. Це масові зграєві риби, багато з яких досягає чималих розмірів.
Бородатий темний горбань, або морський барабанщик (Pogonias cromis), досягає завдовжки 1–1,5 м і важить від 40 до 60 кг. Забарвлення його червонувато-свинцево-сіре з чорним полиском на верхньому боці і з темними плямами у плечовій ділянці. Плавці червонуваті. Трапляється переважно в західній частині Атлантичного океану.
Гарна і смачна риба світла умбріна, або світлий горбань (Umbrina cirrosa), має на нижній щелепі бородавку і тому є представником особливого роду (Umbrina). Основний колір її – приємний ясно-жовтий. Малюнок складається з косих поздовжніх ліній, що йдуть знизу і спереду вгору. Ззаду забарвлення сріблясто-біле, а на спині – блакитне. Черевна частина білого кольору, передній спинний плавець брунатний, задній спинний плавець по брунатному полю оточений однією білою стрічкою та білою облямівкою. Грудні, черевні і хвостовий плавці чорного кольору; анальний плавець червоний. Завдовжки горбань досягає 66 см і більше, а важить 10–15 кг і більше.
Ця чудова риба дуже цінується в усіх країнах Середземномор’я не так за гарне забарвлення, як за своє поживне, біле і дуже смачне м’ясо. Світлий горбань живе на помірній глибині, віддає перевагу мулистому дну, дуже добре плаває, харчується дрібними рибками і м’якотілими, черв’яками і, як запевняють, водоростями. Відкладає ікру в червні-липні.
Горбань нерідко з’являється біля берегів Італії, на мулистому дні й особливо поблизу гирл річок. Зазвичай ходить зграями, і якщо рухається вперед, то чути гучний шум, який можна б назвати свого роду муканням, бо він сильніший, ніж ричання бичка і чутний навіть тоді, коли горбань перебуває на глибині 10-12 м під водою. Цей шум – провідна нитка для рибалок; щоб почути його, вони прикладають вуха до борту корабля.
Орлиний горбань, або сцієна-орел (Sciaena aquila), досягає завдовжки 2 м і більше і важить до 20 кг. Забарвлення цієї риби блискуче сріблясто-біле, що переходить на спині у трохи буре; найблідіше воно на череві. Плавці червоно-бурого кольору. Живе в Середземному морі та Атлантичному океані, за винятком північних частин, трапляється біля мису Доброї Надії та навіть біля південного берега Австралії.
Темний горбань, або мелакопія темна (Sciaena umbra), досягає 50 см завдовжки і важить до 3 кг. Колір його своєрідний темно-бурий, що переходить до черева, як правило, у блідіший або сріблястий. Якщо рибу вийняти з води, він наближається до золотистого й вилискує пурпуровим. Окремі лусочки вкриті безліччю дрібних темних плям, які й визначають загальне забарвлення. Плавці бурі, анальний і хвостовий плавці чорні зі світлішою облямівкою.
Ця риба нерідко трапляється по всьому Середземному морю, її часто виловлюють, незважаючи на те що м’ясо її не завжди смачне, і продають на ринках.