Напівтвердокрилі комахи з підряду Клопи (Heteroptera). За своєю організацією схожі на клопів, що мешкають на суходолі. Живуть у воді і тримаються зазвичай на поверхні, невпинно перебігаючи з одного місця на інше і ловлячи дрібних комах, яких вони поїдають.
Водомірок можна зустріти на будь-якій водоймі, починаючи з невеликої калюжі і закінчуючи океаном. До цієї родини належить близько 300 видів, з яких більшість населяє тропічні області.
Їжа водомірок – дрібні комахи, що падають на поверхню води. Самиці відкладають яйця протягом усього літа, тому разом з дорослими завжди можна побачити личинок різного віку. Яйця відкладають на водяні рослини. Більші види поміщають їх рядами на поверхні листка, причому яйця бувають зв’язані між собою слизистими виділеннями, що утворюють довгий драглистий шнур. Дрібні види відкладають яйця у тканині рослин. Восени, з настанням холодів, водомірки залишають водойму і, виповзаючи на берег, ховаються в затишних місцях – під корою пнів, у моху тощо.
Голова у них дуже широка, хоботок захований у великому футлярі, тулуб звужений і витягнутий у довжину. Самиці відкладають на листя водяних рослин яйця, розташовуючи їх рядами і прикриваючи тонкою павутиною. Деякі види, наприклад з роду Halobates, належать до нечисленних комах, що живуть у морі.
Один з найбільших наших видів – велика водомірка (Limnoporus rufoscutellatus), що досягає завдовжки 13–17 мм. Її витягнуте вузьке тіло має рудувате забарвлення і вкрите бархатистими волосками, завдяки чому нижня частина тіла здається сріблястою або жовтувато-блискучою. Добре розвинені крила і надкрила складені уздовж черевця.
Дуже характерною будова кінцівок водомірок. Передня пара коротша за інші; хоча вона й не має типової для хапальних ніг будови, проте комаха використовує її, щоб схопити жертву. Середні і задні ноги дуже довгі й тонкі; вони змащені знизу жировою речовиною і тому не змочуються водою. Це визначає характер руху водомірки: розставивши широко в сторони ноги, вона швидкими рухами ковзає по рівній поверхні води, мов ковзаняр по льоду. Якщо на шляху зустрічається перешкода – листок чи гілка, комаха робить сильний стрибок і перестрибує через неї. Стрибкоподібні рухи допомагають пі також рятуватися від підводних ворогів.