Рекордсменами з перебування в повітрі вважаються морські птахи. Так, альбатроси подорожують над просторами Тихого та Індійського океанів, а на суходолі вони тільки в’ють гнізда і висиджують пташенят.
У результаті численних досліджень було доведено, що ці птахи можуть пролітати десятки тисяч кілометрів.
Найбільший серед альбатросів – мандрівний. За розмахом крил, який досягає 3,5 м, він чемпіон серед усіх птахів, що нині живуть. Саме завдяки крилам альбатрос комфортно почувається в повітрі. Для подолання значних відстаней він уміло використовує ширяння, витрачаючи при цьому мінімум енергії.
Майстерними літунами є фрегати, яких часто називають морськими орлами. Серед пернатих, що оселяються на морському узбережжі, ці птахи здаються справжніми велетнями.
Найбільший вид – пишний фрегат – сягає довжини 110 см і розмаху крил – 230 см. Зазвичай можна бачити, як ці птахи вільно ширяють над відкритим морем і зрідка змахують крилами. Якщо в повітрі фрегати виглядають справжніми асами, то на землі вони досить незграбні через короткі ноги.
Майстром ширяння вважається і найбільший летючий птах Західної півкулі – андський кондор. Він живе в гірських районах Анд, мостячи гнізда на висоті 5000 м. Попри те, що довжина його тіла трохи менша, ніж у каліфорнійського кондора, за розмахом крил (274–310 см) він значно перевершує свого родича. До того ж, він важчий – маса самців сягає 11–15 кг.
Чи знаєте ви, що...
Андський кондор відіграє важливу роль у культурі місцевих народів і вважається національним символом кількох латиноамериканських держав.