Характеризуються довгим, товстим дзьобом з дивними наростами; за цією відмітною ознакою носорога легко впізнати. Батьківщина цих птахів – Південна Азія, Центральна та Південна Африка.
Усі види дуже схожі один на одного будовою тіла, забарвленням та способом життя. Ареал поширення доволі великий – від морського берега до місцевостей на висоті 3000 м, зазвичай у густих лісах, і тільки дрібні види туляться в чагарниках. Більша їх частина відзначається надзвичайно незграбною ходою, але в гілках дерев вони рухаються дуже спритно; політ їх також доволі вправний і супроводжується таким сильним шумом, що перш ніж побачити птаха-носорога в польоті, спочатку його неодмінно почуєш. Це обережні, полохливі, досить розумні птахи. Дуже часто глухо кричать, пожвавлюючи в такий спосіб ліс.
їжа птахів-носорогів змішана. Більша їх частина полює на дрібних хребетних та комах; крім того, усі без винятку вони їдять ягоди, плоди та зерна. Спосіб розмноження птахів-носорогів надзвичайно дивний: самка, сидячи на яйцях, щільно замуровується в дуплі, залишаючи лише невеликий отвір, через який самець кидає всередину вдосталь корму для своєї подруги. У цій «в’язниці» самка повинна пробути весь той час, допоки пташенята не вилупляться і не навчаться літати.
У неволі птахи-носороги швидко стають ручними.