Родина середніх та великих морських птахів з ряду Пеліканоподібні. Має довгий та сильний конусоподібний дзьоб. Крила довгі, вузькі. Для зльоту потребують розгону. Оперення найчастіше чорне, буре та біле. На шиї та головах бувають вільні від пір’я місця, строкатого забарвлення, яке набуває особливо яскравих відтінків у періоди спаровування.
Сули живуть по всіх морях Північної півкулі, починаючи з 70° північної широти до тропіків, і віддають перевагу певним островам або узбережжям.
Сули насиджують яйця по черзі протягом 44 днів. Зміна партнера, що сидить на гнізді, завжди супроводжується ритуальною церемонією, під час якої обидва птахи витягують шию, піднімають дзьоб і труться ним одне об одного.
Сули – чудові літуни й більшу частину свого життя проводять над відкритим морем. Полюючи, вони пікірують у воду з висоти близько 30 м – складають крила й пірнають зі швидкістю до 86 км/год. Вони занурюються на глибину до 10 м і рухаються під водою до 50 км/год.
Свою майстерність сула виявляє під час польоту. Плавати вона наважується рідше, та й то, імовірно, тільки для того, щоб відпочити деякий час. На суходолі з’являється, за винятком періоду розмноження, лише для сну. Саме лише стояння на ногах утомлює сулу, при цьому вона має геть безпорадний вигляд. Ходу її навряд чи можна назвати навіть шкандибанням. Плаває сула також не надто добре, незважаючи на свої добре розвинені ноги. Політ, хоча й не такий чудовий, як політ буревісника та інших довгокрилих птахів, усе ж доволі добрий. Як майстерний нирець, ловить свою здобич на льоту, кидаючись зі значної висоти у воду й пірнаючи в неї з такою силою, що часто розбивається об підводні скелі. Коли кричить, видає уривчастий крекіт. До інших птахів ставиться недружно. їхній гігантський дзьоб – така страшна зброя, що їм нічого боятися жодного морського птаха. Попри це, вони часто відступають перед фрегатами і поморниками, які відбивають у них спійману здобич.
Побачивши зблизька місця гніздування сул, легко зрозуміти, що ці птахи здатні утворювати гуанові гори. їхні зграї затьмарюють сонячне світло, а голоси здатні буквально оглушити кожного, хто наблизиться до них. Гнізда розміщені так близько одне до одного, що між ними іноді неможливо пройти. Стінки гнізд птахи вимощують з різних рослин, безладно сплетених між собою. Кожна самка кладе одне, доволі маленьке яйце, і в перших числах червня з нього вилуплюється пташеня.