Вимірюючи електричні поля поблизу медоносних бджіл, що рояться, дослідники виявили, що комахи можуть виробляти стільки ж атмосферного електричного заряду, скільки і грозова хмара. Цей тип електрики бере участь у формуванні кліматичних явищ і допомагає комахам у пошуках їжі. Наразі вчені з'ясували, що живі істоти можуть впливати на атмосферну електрику.
Біологи зробили відкриття, вимірявши електричні поля навколо вуликів медоносних бджіл (Apis mellifera). Можливо, цей вплив комах включать у розробку майбутніх кліматичних моделей.
Крихітні тіла комах можуть накопичувати позитивний заряд під час годування - або від тертя молекул повітря об їх крила, що швидко б'ються (медоносні бджоли можуть змахувати крилами більше 230 разів на секунду), або від приземлення на електрично заряджені поверхні. Раніше вчені вважали, що вплив цих крихітних зарядів несуттєвий.
Проте вчені з'ясували, що нове дослідження показало, що комахи можуть генерувати величезну кількість електрики. Бджоли, наприклад, змінюють атмосферну електрику на 100–1000 Вольт на метр. Так вони збільшують силу електричного поля, що зазвичай виникає на рівні землі. Вчені відзначають, що те, як зграї комах впливають на атмосферну електрику, залежить від їхньої щільності та розміру.