На 50-й день після Великодня православна церква святкує П’ятдесятницю. У Біблії говориться, що саме в цей день на апостолів зійшла благодать Духа Святого.
У народі свято Трійці відзначається три дні. Перший день – Зелена, або Клечальна неділя, другий – Клечальний понеділок, третій – Богодухів день.
У Зелену неділю треба було особливо берегтися мавок, русалок, потерчат та іншої нечисті. Дівчата ворожили – йшли до ставка та пускали вінки за водою: якщо вони сходилися, вважалося, що дівчина цього року вийде заміж. Одружені ж чоловіки й жінки, взявши з собою воду та питво, йшли на цвинтар і поминали померлих родичів. Після цього влаштовувалися різноманітні гуляння зі скоморохами та рядженими.
У Клечальний понеділок після церковної відправи освячували поля, аби Господь захистив їх від граду та пожеж. Діти влаштовували цікаві ігри.
Третій, Богодухів день, найбільше святкували дівчата. Однією з найулюбленіших забав було «Водити тополю». Серед дівчат обирали найгарнішу, яка і виконувала роль Тополі, прикрашали її вінками. Разом із веселою юрбою Тополя ходила по домівках, і господарі кожного будинку, до якого вона заходила, зобов’язувалися щедро віддячити дівчатам. Також цього дня освячували криниці.
Трійця, казали у народі, трьома святами багата: квітами, травами і рум’яним літом.