Новорічні кулі на ялинці символізують райські яблука? Раніше люди прикрашали різдвяні ялинки справжніми фруктами. Першу кулю для новорічного дерева виготовили у Саксонії в XVI столітті. Однак масове виробництво ялинкових прикрас розпочалося лише 150 років потому. Через деякий час зародилася традиція прикрашати ялинку свічками. Та це було так небезпечно, що біля кожної зеленої красуні доводилося неодмінно ставити цебро з водою, тому згодом свічки замінили електричними ліхтариками. Традиція прикрашати ялинку існувала ще за часів язичництва. Приміром, кельти прикрашали вічнозелені дерева кишками тварин. Це була своєрідна данина лісовим духам.
Історія новорічної ялинки дуже давня і бере початок від гунів, однак першими справжні різдвяні ялинки почали встановлювати у Страсбурзі на території сучасної Франції у XVII столітті. Згодом, аби зупинити масову вирубку лісів, люди почали створювати штучні ялинки. Німці виготовляли різдвяних красунь із дерева або пір’я, фарбуючи пташиний пух у зелений колір.
Традиція підвішувати біля каміну панчохи на Різдво давня і пов'язана зі Святим Миколаєм. За легендою, цей добродій підкинув родині бідняка через димар три мішечки золота. Вони закотилися у черевики, що сушилися біля каміна.
Одна з найвідоміших різдвяних прикрас в Англії – омела. І хоч це паразитична рослина, що висить клубками на деревах, предки англійців вважали її священною, адже вона лишалася зеленою і в найлютіші морози.