Вона виявилася ще й довгожителем – вік перевищив 4 тисячі років.
Біологи з Університету Західної Австралії вивчили підводні поля у затоці Шарк-бей (об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО). Вчені прагнули з'ясувати, скільки окремих рослин покриває дно затоки біля берегів Зеленого континенту. Вони були шоковані, коли їхні спроби показали, що протягом 180 кілометрів росте одна і та ж водорість.
Бухта Шарк відома своєю унікальною екосистемою, основа якої – водорості, що займають близько 4000 км2 дна. Як кажуть фахівці, ці морські трави не відрізняються від наземних у тому, що так само утворюють цілі поля, цвітуть, дають плоди та саджанці.
Розростаються ці поля під водою двома шляхами:
- статевим розмноженням із генеруванням нових комбінацій генів;
- подовжуючи кореневища та підземні стебла так, що з'являються нові пагони.
Щоб підрахувати кількість рослин на полях стрічкових водоростей Posidonia australis, дослідники брали зразки пагонів у десяти місцях по всій затоці та аналізували їх ДНК на генетичну різноманітність. Результат вразив: жодної різноманітності не було протягом 180 кілометрів та на площі близько 200 км2. Все це одна рослина, яка, мабуть, обрала другий шлях поширення.
Факт підтвердили близько 18 тисяч генетичних маркерів – усі пагони йшли від однієї колонізуючої рослини, пише The Conversation. Це робить водорість, за заявою вчених, найбільш відомою рослиною на Землі
Виходячи зі швидкості зростання і займаної площі, дослідники розрахували приблизний вік рослини – близько 4500 років.
180-кілометрова Posidonia australis, цілком очікувано для вчених, виявилася поліплоїдом – у рослини вдвічі більше хромосом, ніж у її звичайних родичів. Вона успадкувала повний геном від кожного зі своїх батьків, а не половину набору, як буває у більшості, розповіли біологи на сторінках журналу Proceedings of the Royal Society.
Поліплоїди найчастіше живуть в екстремальних умовах – до того ж ще й не розмножуються. Але якщо ніщо не заважає, такі водорості можуть розростатися нескінченно, що й сталося в Австралії.