
До складу Світового океану входять численні моря. Зазвичай вони відокремлені підвищеннями дна, островами або іншими ділянками суходолу й відрізняються властивостями води. Найбільшим (площа 5726 тис. км2) і глибоким (максимальна глибина 10 265 м) морем вважається Філіппінське. Воно розташовується в південно-західній частині Тихого океану.
Море має форму ромба. Його межами є ланцюжки островів. На заході це Японські та Філіппінські острови, а також Тайвань, на сході – острови Ідзу, Огасавара (Бонін), Кадзан (Волкано), на південному сході – Маріанські, Яп, Палау. У межах моря виявлено безліч западин завглибшки до шести і більше тисяч метрів. Особливо вирізняється західна частина: тут уздовж островів розташовані глибоководні жолоби, зокрема Філіппінський. Він простягнувся на 1320 км від північного краю острова Лусон (Філіппіни) до Молуккських островів. Східна частина морського дна вища. Тут немає глибоководних жолобів, а поблизу островів глибина менш ніж 2000 м.
Море відоме штормами й тропічними циклонами – тайфунами. Вони лютують не лише на водних просторах, а й спричиняють стихійні лиха на довколишніх узбережжях. Так, у липні 2010 р. тайфун «Кальмегі», що зародився у Філіппінському морі, рушив на Тайвань. Над усією територією острова пройшли сильні дощі. У низці місць за лічені години випало понад 800 мм опадів (це більше від середньорічної норми, характерної для України), що призвело до масштабних повеней у багатьох повітах.
Епіцентр циклону, де швидкість вітру досягала 137 км/год, розміщувався на північний захід від столиці країни – Тайбея. Не дивно, що стихія, зародившись над найбільшим морем, завдала значних збитків місту.