Одну з найвеличніших панорам на Землі можна побачити там, де передгір’я Анд переходять у найбільшу рівнину світу – Амазонську низовину. Куди не кинь оком – вражає буяння рослинності, справжній зелений океан. Це сельва. Так називають найбільший на планеті масив вічнозелених лісів Амазонії.
Усе живе представлене тут у дивній розмаїтості форм, кольорів, розмірів. Усе тут росте, розмножується і веде нескінченну боротьбу за існування.
Головною рисою вічнозеленого лісу є вертикальний розподіл рослинності на декілька поверхів – ярусів. Усі ці поверхи можна бачити з річки, яка, наче гігантський корабель, розбиває ліс.
Тварини також часто розташовуються на різних ярусах. Так, на лісовій підстилці живуть мандрівні мурахи і чорноголові піта – куцохвості птахи, які в пошуках комах постійно перекидають листя. Серед великих ссавців – ягуар і пума. Верхній поверх кишить птахами з яскравим оперенням. Тут живуть різні види папуг, зонтичний птах, велетенський тукан, чарівний гіацинтовий ара, спритний лісовий сокіл. У кронах дерев знаходять притулок мавпи, серед них: капуцини і дурукулі, уакарі й ревуни.
Амазонія – один з осередків плазунів. Тут водиться безліч змій, серед них найбільша у світі – анаконда.
Неймовірно красиві амазонські метелики. їх тут безліч. Усі вони – яскраве, святкове видовище, справжній карнавал у Ріо-Де-Жанейро. Одні – яскраво-жовтогарячі, з фіолетовими «очима» великих крилах, пурхають зграйками. Інші – зелені, з чорними вуалями хвостів, літають поодинці.
Поблизу наймогутнішої річки світу, що протікає найбільшою Рівниною, розташоване місце незліченної кількості рослин і тварин, акої великої кількості та розмаїття життя більше ніде немає.