На парах ETH/USDT, BTC/ETH та інших можна добре заробляти, оскільки криптовалюта залишається дуже волатильним активом. Але разом з тим ви можете зіткнутися із втратами, якщо курс піде в іншому напрямку. Знаючи, що таке ордер у трейдингу, ви зможете активно використовувати його, щоб зменшити можливі ризики та мінімізувати збитки. Сама собою криптоторгівля – це обмін цифровими монетами між продавцем та покупцем. А ось саме ордер є інструкцією про те, що на що змінювати та на яких умовах.
Що таке ордер у криптовалюті?
У трейдингу під цим терміном розуміють заявку на купівлю чи продаж, яку формує користувач. При торгівлі акціями або криптою використовуються два основні види ордерів:
- Ринковий або маркет-ордер – розпорядження про негайну купівлю або продаж, тобто за поточною ринковою вартістю.
- Лімітний – виконання заявки у той момент, коли ціна досягне встановленого чи більш вигідного значення.
Перелічені види ордерів надають безліч можливостей, які можна використовувати, виходячи з вашого способу ведення торгівлі та розробленої стратегії.
Що таке ордер в криптовалюті: лімітний
Головна їхня особливість у тому, що вони вимагають вказівки точної вартості крипти та суми купівлі чи продажу. Відкриті лімітні ордери потрапляють у книгу ордерів. Після того як заявку заповнять, вона завершиться та видалиться з книги ордерів. Спочатку потрібно розібратися, як працює книга замовлень, і лише після цього створювати лімітний ордер. Завдяки такому підходу ви зможете правильно встановити ціну. Доступні 2 варіанти:
- Розміщення відкритого ордера на криптобіржі з очікуванням, що на нього відгукнеться інший користувач.
- Прийняття чужої відкритої заявки, поданої на біржі.
У книзі замовлень ви знайдете доступні відкриті заявки для обраної торгової пари.
Що таке ордер на біржі криптовалют: ринковий, стоп-лосс, тейк-профіт
Ринкові заявки можуть бути на купівлю та продаж. Залежно від цього криптобіржа проводить транзакцію за найкращою доступною вартістю. Зверніть увагу, що ціновий показник може не збігатися з тим, що відображено на даний момент. Значення ціни залежить від книги ордерів, тому курс може трохи змінюватися.
Ринкові ордери виконуються майже миттєво. Важливо враховувати комісії, які формуються через прослизання та обмін. Тобто, ту саму угоду можна закрити дешевше при лімітному ордері.
Ордер стоп-лосс застосовується, щоб обмежити максимальну втрату коштів за конкретною позицією. При цьому тейк-профіт дає можливість поставити ціну, коли заявка закриється автоматично для фіксації прибутку. Обидва ці варіанти необхідні, щоб контролювати інвестиційні ризики та знизити неминучі збитки. На сучасних торгових платформах ви знайдете декілька основних типів ордерів. Для роботи рекомендується розглядати великі криптобіржі, наприклад, Binance та WhiteBIT.