Чи багато є на світі людей, які люблять пилососити? Таких нелюбителів багато, тож технологічний прогрес придумав для нас робота-пилососа.
Сучасні роботи-пилососи можуть швидко прибрати пил та забруднення з різних поверхонь – але найголовніше, роблять вони це без вашої участі. Не пилосос, а просто мрія! Якщо ви замислюєтеся про придбання цієї мрії, яка полегшить вам домашню працю, то спочатку розберемося в плюсах і мінусах цього розумного гаджета для прибирання.
Переваги роботів-пилососів
1. Користуватися легко та просто.
Він працює автономно, ви його тільки запускаєте, вибираєте потрібну програму, а він сам сканує приміщення, забирається та повертається у вихідну позицію. З ним не треба багато возитися: збирати і розбирати його щоразу, міняти мішки-пилозбірники. До прикладу, для миючого робота пилососа можна назначити спеціальні зони, які можна пилососити, а які не можна. Детальніше з цією моделлю можна ознайомитися за посиланням: https://comfy.ua/pylesos-robot-xiaomi-roborock-s5-max-white.html
2. Немає необхідності самому пилососити.
Це зробить для вас робот-пилосос. Ось це найголовніше, очевидне і, погодьтеся, приємна перевага цього технічного пристрою. Отже, ми звільнені від нудного заняття.
3. Ви заощаджуєте час.
Це теж один із найочевидніших плюсів. Поки аксесуар прибирає приміщення, можна спокійно займатися своїми справами. Усього за 30-40 хвилин дорогі сучасні моделі можуть навести лад у приміщенні.
4. Ви приходите додому, а вдома – чисто.
Кому цього не хотілося? Справа в тому, що багато робіт-пилососів запускаються на відстані за допомогою програми на смартфоні, при цьому навіть не обов'язково бути вдома. Погодьтеся, це істотний плюс автоматичних пилососів. Ви запускаєте через програму, роблячи покупки або перебуваючи на роботі, а коли повертаєтеся додому – в будинку чистота!
5. Пилососить, миє та натирає до блиску.
Функції розумних помічників вражають. Ви можете вибрати робота-пилососа:
- тільки для сухого збирання;
- для вологого та сухого прибирання;
- полотер, який натирає підлогу до блиску.
6. Будь-яка поверхня «по плечу».
Автоматичний пилосос справляється майже з будь-якими підлогами: чи то лінолеум, рівна дерев'яна підлога чи кахель.
7. Безшумний помічник.
Працює та переміщається майже безшумно.
8. Компактна техніка.
Легко поміщається у шафі чи під ліжком.
9. Для особливих випадків.
Робот-пилосос може стати цінним помічником для людей похилого віку або людей з обмеженими фізичними можливостями. Він обійдеться дешевше за послуги помічниці по господарству.
Які ж недоліки роботів-пилососів?
1. Їхня вартість.
Головний мінус та причина відмови від ідеї купівлі – його досить висока ціна. У середньому вона в 2 рази вища за вартість звичайного пилососа.
2. Робот розумний, але не зовсім.
Так, навіть цей гаджет не може звільнити нас від нудних маніпуляцій, як і при збиранні звичайним пилососом:
- треба самому набирати воду та виливати ємність із брудною водою;
- вам доведеться також вручну витрушувати пил із контейнера;
- щоб запустити пилосос, вам треба дати команду.
3. Затишні куточки залишаються брудними.
Досить прикру мінус – в кутах роботи-пилососи не можуть прибрати. Крім цього, їм складно прибирати під меблями, якщо її висота від підлоги недостатня, щоб він міг туди пролізти, наприклад, під диванами. Це означає, що Вам доведеться самим доробляти прибирання.
4. Обмеження при вологому прибиранні.
Роботи-пилососи, призначені також і для вологого прибирання, мають істотний недолік: намочити швабру перед збиранням можна лише один раз. Під час роботи змочувати її вже не можна, інакше він скине карту приміщення та поточну програму збирання. Крім того, серветка, що миє, протирає дрібний пил, включаючи борошно, сіль і дрібний пісок, але для ретельного вологого прибирання вона не підходить.
5. Проблеми при збиранні килимів та килимових покриттів.
Наступний мінус – це їхня досить низька потужність всмоктування. Вони справляються лише з великим сміттям та пилом з килима з низьким ворсом, килими з високим ворсом вони прибрати не можуть.
6. Потрібна підготовка квартири.
Якщо ви думаєте, що вам варто лише налаштувати потрібну програму і ваш будинок чистий, то ви помиляєтеся. Перед тим як запустити робота, вам потрібно підготувати приміщення: прибрати всі дроти, дрібні речі, іграшки і т. д., інакше всі вони виявляться всередині пилозбірника. Це негативно вплине на його подальшу роботу.
7. Розряджання батареї при незавершеному прибиранні.
Роботи-прибиральники нікуди не поспішають: прогулюючись по квартирі, вони заодно збирають пил. Через цю повільність заряду батареї не завжди вистачає на заплановане прибирання всього будинку. Тому спочатку доводиться чекати, поки він зарядиться і продовжить збирання.
8. Технічні складності у налаштуваннях.
Налагодити всі потрібні параметри непросто. Треба ретельно вивчити інструкцію, налаштувати програму та розробити маршрут руху по дому. Зі звичайним пилососом все набагато простіше – ввімкнув, пропилососив і все!
Ми сподіваємося, що ви врахуєте всі ці плюси і мінуси і зможете прийняти рішення, чи варто вам обзавестися цим розумним роботом, який може, але повністю звільнити вас від прибирання не в змозі. І не забувайте, що ви самі можете набагато більше, але іноді економія часу та інші переваги затьмарює всі мінуси.