Завдяки вигідному географічному розташуванню потужним центром торгівлі в давньому світі стало Межиріччя (Месопотамія). Долина річки Євфрат привертала увагу землеробів та скотарів родючими землями. Проте річка доволі часто змінювала свій шлях до моря, а старе русло оберталося на болота, важкі випари яких унеможливлювали життя в цьому районі. Та все змінилося, коли тут з’явились нові енергійні господарі — шумери. Вони зрозуміли, що задля того, аби отримувати високі врожаї, потрібно осушити болота й підвести воду до сухих ділянок землі. Також уважається, що саме шумери першими почали випікати хліб.
Через відсутність у регіоні каменю й дерева виникла потреба торгівлі із землями, що мали їх багаті запаси. У Шумері почало розвиватись очеретяне суднобудування. Згодом країна мала потужний флот, що налічував сотні кораблів. Вони привозили з країни Мелуххі (назва Давньої Індії) не тільки деревину та каміння, а й коштовності, рис, бавовну, слонову кістку та золотий пісок.
Чи знаєте ви, що…
Одна з найдавніших та найзагадковіших світових цивілізацій — Шумер — утворилася в Межиріччі наприкінці IV тисячоліття до нашої ери.