Професор біології в Університеті штату Колорадо Джоел Бергер та дослідники Форест Хейс перебували в Скелястих скелях, щоб спостерігати за гризлі, але за підсумками дійшли несподіваних для себе висновків.
Експерти шукали ведмедя у згаданій місцевості та на висоті близько 4 тисяч метрів помітили якісь білі крапки, які виявилися гірськими козлами та вівцями. Між ними виникла міжвидова боротьба, у ході якої тварин ставало дедалі більше і вони штовхалися один з одним.
Виявилося, що ці істоти воювали за ділянки бруду, які є обмеженими ресурсами. Очевидно, вони містили необхідну для тварин сіль, за яку вони й боролися.
У ході дослідження вчені спостерігали у трьох локаціях уздовж Скелястих гір десятки міжвидових взаємодій. Бергер та Хейс оцінили чотири ресурси – тіні, мінерали, воду та сніг. Стверджується, що виникнення міжвидових конфліктів властиве не лише високогірним районам. Зокрема, прикладом можуть стати сутички між слонами та носорогами біля водопоїв.
На думку Бергера та Хейса, їх спостереження показує на прикладі кіз та овець те, що станеться з людством, якщо воно не вирішить проблеми клімату. Вони стверджують, що у разі погіршення екології для людей може розпочатися запекла боротьба за ресурси.