Щоб подорож за кордон на власному авто була безпечною, крім базових власних речей і документів, автовласнику слід подбати про «Зелену карту». Це міжнародний страховий поліс, аналог українського ОСЦПВ, метою якого є страхування цивільної відповідальності водія. В системі «Зелена карта» зараз перебуває 48 країн. Якщо власник такого договору стане винуватцем ДТП у будь-якому місці, усі відшкодування потерпілим буде виплачувати не він, а його страхова компанія. «Зелена карта» надійно захищає водія від можливих фінансових втрат. А це надає більшої впевненості під час руху на дорозі.
Основні переваги карти
Одна з головних переваг цього виду страхування полягає у вигідних умовах. Зокрема, у разі потрапляння у ДТП за кордоном власнику такого поліса, якщо він стане винуватцем аварії, не доведеться виплачувати компенсацію з власної кишені. А це можуть бути доволі великі суми. Для підтвердження наведемо приклад розмірів страхових виплат, які гарантовані постраждалим у ДТП у європейських країнах. Так, на компенсацію шкоди, завданої життю і здоров’ю, можуть виплатити до 5 млн євро, а для відшкодування матеріальних витрат – до 1 млн. Чи зможе пересічний український водій знайти таку суму – питання риторичне.
Отже, краще не економити на страховому полісі, щоб у майбутньому не мати великих фінансових проблем. Купити таку страховку за оптимальною ціною можна у СК «ВУСО» https://vuso.ua/uslugi/zelenaya-karta.html.
Скільки коштує договір Зелена карта
Ціну на цей вид страхування встановлює Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).
Формування вартості страховки залежить від таких факторів:
- тип транспортного засобу. Чим більше об’єм двигуна, тим вищою буде ціна на поліс;
- термін дії. Якщо страховий договір треба оформити на довший період, то доведеться платити більше;
- перелік країн, куди планується подорож. Приміром, страховка для поїздки до Грузії чи Молдови буде дешевшою, ніж до країн Європи;
- офіційний курс валют на момент оформлення страхового договору.
Слід зрозуміти, що якою б не була ціна на Зелену карту, вона все одно буде в сотні разів дешевшою, ніж розмір компенсації постраждалим, про який ми писали вище. Тому розумним
кроком буде придбання страхового полісу заздалегідь, щоб, не поспішаючи, обрати найвигідніший варіант.
Який спосіб оформлення Зеленої карти найкращий
Зараз зручніше всього оформити автостраховку онлайн. Це суттєво зекономить час. Для придбання страхового поліса слід обрати надійну страхову компанію, зайти на її сайт та за
допомогою спеціального калькулятора розрахувати вартість Зеленої карти саме для вашої машини. Якщо отриманий результат влаштовує, треба заповнити інформацію про авто та його
власника у спеціальній анкеті. Після оплати банківською картою ви отримаєте цифровий примірник договору на електронну пошту. Обов’язково слід врахувати, що Зелену карту можна оформити виключно на авто, зареєстроване в Україні.
Як обрати надійну страхову компанію
На жаль, на страховому ринку нашої країни ще можна зустріти шахраїв, які бажають збагатитися за чужий рахунок. Тому компанію слід обирати дуже ретельно, не поспішаючи. Варто пошукати відповіді на кілька таких питань:
- Наскільки довго страхова компанія працює в Україні?
- Чи є позитивні відгуки клієнтів?
- Наскільки швидко компанія виплачує компенсації постраждалим?
- Чи є можливість придбання полісу онлайн?
Однією зі страхових компаній, що є лідером серед усіх вищезгаданих позицій, є СК VUSO. Вона вже давно працює на страховому ринку нашої країни, з кожним роком намагається робити свій сервіс кращим. Саме тому понад 90 % її клієнтів позитивно відгукуються про її діяльність. Таким страховим компаніям можна довірити свою фінансову безпеку у майбутньому.