Імовірність отримати травми під час падіння на вулиці збільшується щозими. Про те, які ушкодження типові для цієї пори року та як їх уникнути розповідають травматологи.
На думку лікарів, в основному фіксується збільшення числа специфічних для зимової пори року пошкоджень капсульно-зв'язувального апарату гомілковостопного суглоба, а також переломів в області променево-зап'ясткового суглоба, спричинених при падінні на витягнуту руку.
«З відкриттям сезону на гірськолижних базах та з появою щільного шару льоду на поверхні землі та тротуарах щорічно спостерігається невелике збільшення спортивних та вуличних травм. Крім того, забитих місць та переломів внаслідок ДТП, пов'язаних з ожеледицею», – зазначають лікарі.
У зв'язку з цим медики та рятувальники в зимову пору року невпинно звертаються до жителів міста з попередженням про небезпеку, щоб громадяни були надзвичайно уважні та дивилися собі під ноги:
- намагайтеся обходити небезпечні місця, пересувайтеся невеликими ковзаннями. Наступати слід на всю підошву, трохи розслабивши ноги в колінах;
- носіть зручне взуття по сезону з неслизькою підошвою або спробуйте прикріпити до нього протиковзкий матеріал (наждаковий папір, абразивну нашивка, поролон), щоб зробити черевики або чоботи стійкішими на замерзлій дорозі;
- намагайтеся пересуватися тротуарами, обробленими піском або іншими засобами проти ковзання. Якщо ж не вдалося утримати рівновагу, постарайтеся не падати на коліна або витягнуті руки – висока ймовірність отримати перелом або сильний забій;
- будьте уважні на проїжджій частині дороги: не поспішайте, тим більше не біжіть;
- намагайтеся обходити всі місця з похилою поверхнею.
руки, по можливості, повинні бути вільними: намагайтеся не носити важкі сумки, не тримайте руки в кишенях, це збільшує ймовірність падіння, при цьому з ймовірністю серйозного травмування;
Фахівці радить людям похилого віку використовувати тростину з гумовим наконечником або спеціальну палицю із загостреними шипами.
Водіям авто варто вчасно підготуватись до зими, перейшовши на зимову гуму.
Любителям активного відпочинку на гірськолижних схилах, а також ковзанках з льодовим покриттям лікарі рекомендують неухильно дотримуватись правил інструкторів і головне – не переоцінювати свої можливості при спусках з гір.
Якщо таки не вдалося уникнути невдалого падіння, при отриманні травми необхідно своєчасно звернутися до медичних закладів.