Якщо ви маєте проблеми з зором, проте не хочете носити окуляри, то просто купити контактні лінзи буде замало, за ними ще необхідно правильно і регулярно доглядати. Від цього багато в чому залежить якість вашого зору, а також комфортність носіння. Догляд за лінзами – нескладна процедура, але потрібно виконувати її регулярно. При цьому необхідно строго враховувати як інформацію, яка вказана в інструкції до лінз, так і поради офтальмолога.
Чому потрібно доглядати лінзи
Коли ви носите лінзи, на їх поверхні поступово утворюються відкладення, до складу яких насамперед входять такі компоненти слізної рідини, як жири та білки. Вони є сприятливим середовищем для розмноження бактерій, які потрапляють на поверхню ока і лінзи.
Очищення лінз – важливий момент, тому що на них осідає пил. Коли ви наносите макіяж, їх потрапляють частки косметики. Якщо ви чіпаєте очі руками, на лінзи, знову ж таки, потрапляють пил та мікроорганізми.
Забруднення погіршують якість зору. Бактерії з поверхні лінз можуть проникнути у вічі, що призводить до виникнення різних захворювань.
Якщо ви користуєтеся лінзами щоденної заміни, особливий догляд не потрібен – ви просто знімаєте їх і викидаєте, а потім вдягаєте нові, чисті. І зовсім інша справа, якщо йдеться про лінзи планової заміни. Їм потрібний регулярний та ретельний догляд.
Важливі поради щодо догляду за лінзами
Як доглядати лінзи, щоб догляд був і простим, і ефективним? Ось кілька корисних порад.
- Перед тим як зняти, надіти або очистити лінзи, обов'язково помийте руки, щоб позбавитися мікроорганізмів, які можуть потрапити на поверхню контактних лінз. Найкраще використовувати при цьому рідке мило з антибактеріальними властивостями. Витирати руки потрібно сухим рушником із тканини без ворсу, щоб на поверхню лінз не потрапили ворсинки. Альтернативний варіант – одноразовий паперовий рушник.
- Лінзи планової заміни необхідно очищати одразу після того, як ви їх зняли.
- Для зберігання лінз потрібно використовувати спеціальний контейнер, який необхідно регулярно промивати та заповнювати свіжим дезінфікуючим або багатофункціональним розчином. Приблизно раз на місяць розчин слід міняти на новий.
- Надягати лінзи слід лише після того, як вони проведуть кілька годин у дезінфікуючому розчині. Як правило, термін дезінфекції становить 4 години, але конкретний час залежить від того, якими лінзами ви користуєтесь, та від характеристик розчину. Цю інформацію ви знайдете в інструкції, також її можна уточнити у офтальмолога.
- Ні лінзи, ні контейнер ні в якому разі не можна промивати водою, особливо проточною. У ній є різні домішки та мікроорганізми, які можуть забруднити лінзу або пошкодити її поверхню, тому ви ризикуєте травмувати око або спровокувати його запальне захворювання. Використовуйте для очищення та дезінфекції лише спеціальні розчини, які для цього призначені.
Як очищати лінзи
Догляд за лінзами – процедура, яку виконують у кілька етапів:
- залийте свіжий розчин у контейнер;
- покладіть лінзу на чисту суху долоню;
- нанесіть на неї кілька крапель багатофункціонального розчину, що дезінфікує;
- акуратно потріть поверхню лінзи вказівним пальцем, щоб видалити забруднення;
- додатково сполосніть лінзу, використовуючи ще кілька крапель розчину;
- переверніть її і так само обробіть з іншого боку;
- знову сполосніть лінзу, а потім заберіть її в заздалегідь підготовлений чистий контейнер із розчином;
- зробіть все те саме з іншою лінзою.
Рекомендації щодо очищення контейнера
Цікавлячись рекомендаціями щодо догляду за лінзами, не варто забувати про необхідність догляду за контейнером. Періодично виконуйте таку процедуру:
- вилийте старий розчин;
- промийте контейнер новим розчином, при цьому приділяйте увагу важкодоступним місцям - саме в них, в першу чергу, накопичуються пил та смітники;
- залиште ємність сушитися, при цьому переверніть її дном догори і поставте на паперову серветку.
Можна використовувати одночасно кілька контейнерів. Наприклад, поки в одному ви зберігаєте лінзи, інший сушиться, ще один лежить про запас.