Шкільні записи збереглися на остраконах – глиняних черепках із написами, що документують повсякденне життя стародавніх єгиптян.
Археологи виявили у Єгипті понад 18 тисяч остраконів. Битий глиняний посуд у давнину був дешевим і доступним матеріалом для письма. Написи на них наносили чорнилом або гострими предметами.
Знахідка зроблена під час розкопок у стародавньому місті Атрібіс, розташованому в дельті Нілу. Відомо, що з ранньої епохи Птолемеїв і до кінця IV століття нашої ери в Атрибісі була добре розвинена гончарна промисловість. Тож матеріал для остраконів був усюди.
Написи на більшості виявлених остраконів зроблені демотичним листом, що застосовувався на пізніх стадіях розвитку єгипетської мови, у період між VII століттям до нашої ери та V століттям нашої ери. Також були знайдені остракони з грецькими написами, а кілька було зроблено коптською та арабською мовами. Були знайдені остракони без написів. На них були зображені тварини, люди, боги та геометричні постаті.
Оскільки остракони зазвичай можуть багато розповісти про побут стародавніх єгиптян, археологів особливо цікавив зміст написів. На черепках збереглися імена, списки продуктів та різних предметів повсякденного вжитку. Деякі з остраконів були частиною навчального процесу. На них збереглися назви місяців, числа, арифметичні завдання та граматичні вправи.
За словами дослідників, це одна з найбільших знахідок остраконів у Єгипті. Порівнятися з нею може хіба що знахідка в Дейр-ель-Медіні – поселенні ремісників, які працювали над створенням храмів Долини царів.