Археологи вважають, що в епоху мезоліту існувало суспільство, яке відносилося до своїх немовлят як до повноцінних членів групи. Принаймні у тому, що стосувалося похоронних обрядів.
Міжнародна група дослідників виявила в печері в Лігурії (Італія) найдавніше в Європі поховання дитини жіночої статі. Археологи назвали дівчинку Неві.
Печера була знайдена у 2017 році в передгір'ях Лігурійських Альп на північному заході Італії. Перші два сезони фахівці досліджували вхід до печери, де були виявлені інструменти віком понад 50 000 років, кістки кабанів та лосів та шматочки обвугленого жиру.
Подальші дослідження всередині печери дозволили виявити дитяче поховання. Його вік – 10 тисяч років. Дівчинка померла у віці 40-50 днів. Поряд з останками були виявлені намисто з черепашок, чотири підвіски та кіготь пугача.
Дослідники відзначають, що відкриття належить до періоду раннього мезоліту. Багато прикрас, які були покладені на поховання, демонструють ознаки зношування. Це свідчить про те, що їх подарували дитині члени давньої групи. Дослідники зазначають, що така зворушлива турбота свідчить про те, що до новонародженої дівчинки ставилися як до повноправного члена суспільства.