Мумія фараона Аменхотепа I була виявлена у 1881 році у гробниці Дейр-аль-Бахарі на півдні Єгипту. Фараон правив Стародавнім Єгиптом наприкінці XVI століття до нашої ери. У XI столітті до нашої ери, більше ніж через чотири століття після первісної муміфікації та поховання, мумія була потривожена розкрадачами гробниць. Останки фараона були дбайливо перепоховані жерцями XXI династії. Після цього мумія жодного разу не розгорталася.
Довгий час вчені не наважувалися доторкнутися до останків Аменхотепа I. І справа тут не в міфічному проклятті, а в тому, що мумія ідеально обгорнута, гарно прикрашена квітковими гірляндами, а обличчя та шия вкриті витонченою реалістичною маскою. Щоб детально вивчити останки фараона, вчені з Єгипту використали комп'ютерну томографію. Це дозволило «розгорнути» мумію, не пошкодивши жодного бинту.
«Розгорнувши мумію в цифровому форматі та віртуально «знявши» її маску і бинти, ми змогли детально вивчити цього фараона, – розповів один із дослідників Цукор Салім. – Схоже, Аменхотеп I фізично нагадував свого батька: у нього було вузьке підборіддя, маленький вузький ніс, кучеряве волосся і злегка виступаючі верхні зуби».
Фахівці зазначають, що Аменхотепу I було близько 35 років на момент смерті. Він був близько 169 сантиметрів на зріст. Також фараон був обрізаний і мав добрі зуби. Тіло було прикрашене 30 амулетами та золотим поясом.