Група польських учених виявила перший відомий приклад забальзамованої вагітної єгипетської жінки.
Дослідники використали новітні технології, щоб вивчити мумію, що зберігається у Національному музеї у Варшаві. Раніше вважалося, що останки належать чоловікові-жерцю на ім'я Гор-Джехуті. Однак сканування показало, що це останки жінки, яка перебувала на пізніх термінах вагітності.
На думку фахівців, жінка померла у І столітті до нашої ери. На момент смерті їй було 20–30 років, і вона перебувала на 26–30 тижні вагітності. Ймовірно, вона мала високий соціальний статус. Вчені повідомляють, що це перший приклад виявлення плода в утробі мумії. Незрозуміло, чому він не був витягнутий і не забальзамований окремо. Дослідники сподіваються в майбутньому дізнатися про причину смерті жінки.
Муміфіковані останки були вперше передані Варшавському університету у 1826 році. Дарувальник стверджував, що мумію було знайдено в королівських гробницях у Фівах. Однак дослідникам відомі численні приклади, коли стародавні артефакти навмисно зараховували до відомих місць, щоб підвищити їхню цінність. Більше того, ймовірно, що в XIX столітті мумія була поміщена в чужий саркофаг. Саме цим можна пояснити, чому довгий час вважалося, що останки належать жерцю Гор-Джехуті.