На основі ушкоджень, залишених третинним сифілісом на черепі середньовічної жінки, дослідники відтворили її життєвий вигляд.
Реконструкція виконана на основі останків молодої жінки, яка жила у XVI столітті та померла у віці від 25 до 30 років. Її останки знайшли в монастирі Скридуклаустур в Ісландії. Захворювання на третинний сифіліс було настільки серйозним, що навіть на кістках черепа залишилися сліди ушкоджень, викликаних захворюванням.
Дослідники використовували частини черепа, що збереглися, щоб реконструювати прижиттєвий образ жінки. Хоча нижня щелепа черепа була відсутня, вчені використовували 3D-модель як орієнтир. Вони використовували маркери віртуального черепа та тканин, щоб відтворити кривизну обличчя померлої жінки.
На основі даних про розвиток захворювання дослідники відтворили «вихори» ушкоджень, що тягнуться правою щокою жінки і підповзають до відкритої рани на її лобі. Світле волосся – художнє доповнення, щоб зробити вигляд більш реалістичним.
Результати роботи дуже точно відтворюють те, як сифіліс без лікування міг вплинути на зовнішній вигляд інфікованого, зазначають вчені. У занедбаному випадку, подібному до цього, обличчя могло втратити частину своєї структури, а пошкодження були настільки серйозними, що рана досягає кісток, додають вони.
Сифіліс було занесено на європейський континент невдовзі після відкриття Америки. До винаходу антибіотиків це захворювання становило суттєву проблему для європейців. Хоча в даний час захворювання лікується, приблизно з 90-х років знову почалося зростання кількості людей у світі, заражених сифілісом.