У 2021 році золотий пенні XIII століття виявив місцевий житель біля одного з сіл у Девоні.
У Великій Британії на аукціоні за рекордні 648 000 фунтів стерлінгів (873 000 доларів США) було продано надзвичайно рідкісну золоту монету, викарбувану англійським королем Генріхом III.
Загалом у світі відомо лише про вісім таких монет, половина з них зберігаються в музеях, а решта у приватних колекціях.
Монету виявив місцевий житель села Хемьок, коли вперше за десять років вийшов у поле з металошукачем.
52-річний Майкл Лі-Меллорі захоплювався прогулянками із металошукачем ще в юності, але відмовився від свого хобі, коли створив родину. Коли діти підросли, він почав ходити на пошуки разом із ними. Золотий пенні Генріха III був закопаний на глибині всього в 10 см. Він і не підозрював, що став володарем надзвичайного скарбу, поки не опублікував фотографію знахідки в Інтернеті, де її ідентифікували нумізмати.
Лі-Меллорі розділить виручку від знахідки із землевласником і планує використати кошти, щоб оплатити навчання своїх дітей, 13-річної Емілі, яка хоче вивчати археологію, та 10-річного Гаррі.
«Насправді, це досить сюрреалістично. Я звичайна людина, яка живе в Девоні зі своєю сім'єю, тож це справді доленосна сума грошей, яка піде на наше майбутнє», – поділився чоловік.
Пенні, знайдений Лі-Меллорі, був викарбуваний приблизно в 1257 році королівським ювеліром Вільгельмом Глостерським з дорогоцінного металу, привезеного з Північної Африки.
На монеті зображено портрет Генріха III зі скіпетром на троні. Усього було викарбувано близько 52 000 штук. Але незабаром стало очевидно, що монети були фінансово нежиттєздатними, оскільки їхня вартість була меншою, ніж вага в золоті, і майже всі вони були переплавлені.
«Ця монета вважається не тільки найдорожчою монетою в британській історії, а й найціннішою середньовічною англійською монетою, яка колись була продана на аукціоні. Сам продаж був дуже незвичайним, тому що покупець особисто брав участь у торгах. Йому сподобалося, що ця захоплююча історія почалася завдяки випадковому відкриттю за допомогою металошукача», – розповів старший нумізмат аукціонної компанії Грегорі Едмунд.