Археологи вважають, місце, де знайшли фрагмент маски римського солдата, було базою Римського гарнізону.
У Туреччині під час розкопок у стародавньому місті Адріанополіс, розташованому в районі провінції Карабюк, археологи виявили залізну маску віком 1800 років. Вона належала римському солдатові.
Роботи в цьому місці розпочалися у 2003 році і продовжуються досі під керівництвом Ерсіна Челікбаша, доцента з кафедри археології Карабюцького університету. Разом із групою вчених він шість місяців вивчав руїни військової бази.
«Ми також знайшли тут невеликі предмети, наприклад залізну маску. Такі носили римські кавалеристи для захисту свого обличчя близько двох тисяч років тому», – сказав Челікбаш.
Він заявив, що римські солдати, найімовірніше, створили базу в цьому районі. Хоча раніше про їхню присутність у західній частині Чорного моря було невідомо.
«Найімовірніше, що Римська імперія створила тут військову базу, щоб захиститися від можливих нападів зі Сходу та Чорного моря. Таким чином, ми можемо сказати, що Адріанополіс був одним із важливих оборонних об'єктів римлян», – пояснив археолог.
Вважається, що місто було засноване в I столітті до нашої ери і функціонувало до восьмого століття нашої. Це було розвинене поселення, що доводять виявлені археологами об'єкти. За час розкопок тут відкопали руїни 14 споруд, у тому числі дві лазні, два храми, театр, гробницю, віллу, площу та військову базу, в якій й виявили залізну маску.