У III ст. н. е. на територію України переселилися готи. їх привів у Придніпров'я король Філімер і створив там свою державу – королівство Ойум. Це була друга держава на території України після грецьких міст-держав. Столицею готської держави у скандинавському фольклорі називали місто на Дніпрі – буквально Данпарстад. Близько 230 р. готи спустилися у Причорномор'я. Коли з готами вперше зустрілися римляни, вони вже розділилися на дві гілки – східну (остготи) та західну (вестготи).
У III–IV ст. остготи жили у Криму і степах Приазов'я, між Дніпром і Доном. Засновником сильного остготського племені був конунг Германаріх, якого поважали за хоробрість.
У IV ст. готи приймають аріанську модель християнства і створюють власну писемність – готський алфавіт, винайдений єпископом Вульфілою, який переклав на готську мову біблійні тексти (Срібний кодекс). Готська Біблія – перша літературна пам'ятка на німецькій мові.
Германаріху вдалося об'єднати під своєю владою різні племена від Балтії до Чорного моря (бл. 350–370 рр.), тепер у походи на Візантію вирушали разом і балтійські, і слов'янські, і сарматські, і німецькі племена.
У 2004 р. неподалік від села Войтенки Харківської області України археологи розкопали поселення готів, які жили тут водночас зі слов'янами 17 століть тому. Археологи стверджують, що виявлене поселення – одне з найбільших поселень королівства Германаріха на території сучасної України. За словами вчених, у поселенні жили готи-аристократи і робітники. Там знайдено безліч монет, прикрас і фрагментів римських скляних кубків.
Невелика християнська держава готів у Причорномор'ї, Феодоро, існувало ще у V–XII ст.
Слов'янські племена продовжували займатися землеробством, сармати – кочовим тваринництвом. У цей час на нашій території абсолютно не будували замки і фортеці, а це означає, що ніхто не чекав нападу з боку сусідів. Доки готи жили
у Східній Європі поряд із слов'янами, ті запозичили з готської мови безліч слів: хліб, казан, блюдо, купити, мистецтво, верблюд та ін.
Близько 370 р. у низов'ї Дону з'явилися гуни і вдерлися на багаті володіння остготів. Германаріх хоробро повів війська проти гунів, але зазнав поразки. Після цих подій готи переселилися на захід.
Після навали гунів на території України розпочалася ера слов'янських племен. Ті, кого ми називаємо слов'янами, були племенами зі схожими культурами. Вони відрізнялися, наприклад, від азіатських племен. Сучасники – історики, мандрівники, вороги – називали їх: древляни, поляни, волиняни. Кожне плем'я займало свою територію, мало свою історію і своє майбутнє.
Племена слов'ян жили у лісах навколо Вісли, Прип'яті і Дніпра. Вони селилися на високих берегах річок і займалися усім потроху: полюванням, рибальством, землеробством і розведенням худоби.
Це були мирні племена. Наші ліси були багаті на звіра і мед. Бортництво і полювання на звіра були звичною справою предків-слов'ян, а здобуті мед та хутра важливим товаром для продажу у далекі землі.
Слов'янськими предками українців були анти і склавини – так називали слов'янські племена у Візантії.
В антів уже у VI ст. була своя держава, якою правив король Бож.
Лукомор'я – це «слов'янська» причорноморська область, як і князівство Тмутараканське (Тмутороканське, тороки – плем'я). Племена радимичів і в'ятичів – це народ вождя Радима, які прийшли з Польщі, і народ вождя В'ятки.
Письменники давнини описували войовничих антів так: «Племенами антів керує не одна людина, і вигідні, і невигідні справи вони завжди вирішують разом. Вступаючи у битву, йдуть на ворогів пішими. Панцир на себе не одягають. Усі вони високі і сильні, не світлі і не руді, не схильні до чорноти, а скоріше червонуваті».
Слов'яни, які жили на Дунаї, пішли звідти під натиском племен з Азії, і оселилися у лісах Київщини, Чернігівщини, Волині та у Карпатах.
У I-Х ст. слов'янські племена чисельно збільшилися і розселилися по Європі і Україні.
Частина слов'янських племен разом із гунами пішла на Балкани. Коли держава гунів розпалася, вони самі почали нападати на Візантійську імперію.
Учені вважають, що Київ виник у ті часи, коли на Україні жили анти. У антський час виникло місто Волинь на Західному Бузі.
Щоб стримати слов'янські племена, візантійці будували фортеці на Дунаї, але їм це не допомогло. У VI ст. слов'яни захопили майже весь Балканський півострів.
Коментарі: 1 RSS
1 Василь Балушок 22-08-2022 09:37
Багато нісенітниць: антська держава, про держапарат якої нуль свідчень; слов'яни дуже мирні і вони ж анти - войовничі; з готами слов'яни жили дуже класно, і в той же час Вінітарій розпинає слов'янських старійшин; як могла існувати держава від Балтики до Чорного моря в часи нерозвинутих комунікацій? І так далі...