Група туристів з Єрусалиму виявила рідкісний єгипетський амулет XI століття до н.е. під час поїздки на археологічний об'єкт на північному заході пустелі Негев.
Як повідомляє Департамент старожитностей Ізраїлю, існують тисячі оберегів із зображенням скарабея, який вважався священним у Давньому Єгипті. Однак знайдений у пустелі Негев амулет має лише два відомі аналоги. Один із них був виявлений у Лівані, а інший – у Єгипті. Справа в тому, що на виявленому в Ізраїлі амулеті, крім скарабея, зображена посудина для жертовних пожертв богам. З боків посудини зображені кобри.
Жук скарабей шанувався у Стародавньому Єгипті як священна комаха бога Сонця і вважався символом творчої сили та відродження у потойбіччя.
Як пояснює єгиптолог Дафна Бен-Тор (Daphna Ben-Tor), зв'язок між богом-творцем і жуком виник через неправильну інтерпретацію поведінки комах. Бачачи, як жук утворюється з гною (куди раніше самка відклала яйця), єгиптяни сприймали це як акт самотворення. А жук, який котить гнойову кульку, нагадував про рух сонця, який у виставі єгиптян по небосхилу переміщував бог. Обереги зі скарабеєм часто супроводжували померлого у потойбічне життя.