Цими перстнями та намистом хизувалися сучасниці Тутанхамона та Хатшепсут.
Під час розкопок у некрополі Тель-ель-Амарни, розташованому на східному березі Нілу, археологічна експедиція Кембриджського університету виявила в одній із гробниць часів XVIII династії останки молодої жінки, загорнуті в тканину та циновку. До XVIII династії, яка правила Єгиптом близько 3500 років тому, належать Ехнатон, цариця Хатшепсут, а останнім її представником був легендарний фараон-хлопчик Тутанхамон.
«Дівчину поховали разом із золотими намистами з підвісками у формі пелюсток та трьома перстнями, зробленими із золота та талькохлориту (мильного каменю)», – повідомляє Міністерство туризму та старожитностей Єгипту на своїй сторінці у Facebook.
Одна з каблучок містить зображення давньоєгипетського божества Беса, що захищає від злих сил будинку, а також матерів, дітей та породіль. На двох інших каблучках є написана ієрогліфами фраза, яку можна перекласти, як «дама двох земель». Вчені припускають, що тут йдеться про Верхнє та Нижнє царства Стародавнього Єгипту.
Тель-ель-Амарна, чи просто Амарна – усе, що залишилося від Ахетатона, столичного міста, побудованого 1346 року до нашої ери за наказом фараона Ехнатона, десятого імператора XVIII династії (1550–1292 до нашої ери).