Довгий час вчені вважали, що муміфікація призначалася задля збереження мертвих. Виявляється, це уявлення зовсім неправильне.
Вважалося, що давні єгиптяни використовували муміфікацію як спосіб зберегти тіло після смерті. Проте нове дослідження показало, що це не так. Складна техніка поховання насправді була способом спрямувати померлого до божественного початку.
Дослідники з Манчестерського музею в Англії висвітлюють поширену оману в рамках підготовки до виставки під назвою «Золоті мумії Єгипту», яка відкриється на початку наступного року. Нове розуміння орієнтовної мети муміфікації суттєво змінює давно вкарбовану думку про історію Стародавнього Єгипту.
Загальна помилка почалася з вікторіанських дослідників. Вони помилково визначили, що стародавні єгиптяни зберігали мерців так само, як і консервують рибу. Адже в обох процесах використовується однаковий інгредієнт – сіль.
Вікторіанські єгиптологи також вважали, що померлим знадобляться їхні тіла в потойбіччі, що додавало більше правдоподібності неправильному розумінню муміфікації.
Вікторіанські єгиптологи вважали, що потрошення, а саме вилучення внутрішніх органів, суперечить ідеї про потойбічне життя в «повному» тілі. Але, як пояснюють куратори нової виставки, давньоєгипетська традиція має глибший зміст. В основному йдеться про «перетворення тіла на божественну статую», «перетворення мертвої людини», зазначають вчені.