Групі китайських археологів вдалося виявити на території провінції Хенань найдавніший, за їхніми словами, монетний двір у світі.
Китайські фахівці повідомляють, що монети тут карбували ще 2600 років тому. Публікацію про знахідку було розміщено в журналі Antiquity.
Фахівці вважають, що завод з лиття мідних монет було збудовано на території провінції Хенань не пізніше 770 року до н.е. поблизу стародавнього міста Гуаньчжуан.
Підприємство могло масово виробляти вироби з міді та мідних сплавів. На території розкопок вдалося виявити фрагменти таких виробів, глиняні форми та посудини, зразки зброї, частини колісниць, а також інструменти та прикраси.
Археологи використали метод вуглецевого аналізу, щоб визначити, що монетний двір функціонував у період з 640 по 550 роки до н.е.
На стародавньому підприємстві карбували мідні монети у вигляді своєрідних лопаток розміром 14 х 6 сантиметрів. Пізніше на деяких монетах з'явилися написи, що визначають їхню номінал.
Їх використовували як гроші до 221 року до нашої ери, поки перший китайський імператор Цінь не скасував їх.
До знахідки, зробленої в Китаї, найдавнішими вважалися монети, що випускалися в епоху Лідійського царства на території Туреччини, датовані приблизно 600 роком до н.е.