Палац знайшли завдяки особливостям монгольської черепиці.
Археологи знайшли на південному сході Туреччини залишки літнього палацу онука Чингісхана – ільхана Хулагу. Вік комплексу датується серединою XIII століття,повідомляє прес-служба Університету Кятіба Челебі в Ізмірі (Туреччина).
Літню резиденцію вдалося впізнати завдяки особливостям черепиці. Аналогічний покрівельний матеріал використовувався для будівництва будівель у столиці Монгольської імперії Каракорум.
Хулагу (1217-1265 рр) здобув популярність завдяки своїм завойовницьким походам проти держав Близького Сходу на початку 1250-х років. На початку 1260-х років під владою нащадка Чингісхана опинилася більшість Афганістану, Іран, Курдистан, Азербайджан та Ірак.
Ставши ільханом – «правителем народів», – Хулагу фактично очолив нову державу. Формально вона залишалася у складі Монгольської імперії, але по факту була повністю самостійною.
Згідно з історичними джерелами, ставши правителем величезної держави, онук Чингісхана не відмовився від кочового способу життя, переміщаючись землями Вірменського нагір'я. Але правителю все ж таки настільки сподобалися місцеві пасовища, що він вирішив осісти недалеко від озера Ван на південному сході сучасної Туреччини, збудувавши тут не тільки палац, а й місто-поселення. Велике будівництво почалося в 1262 році, незважаючи на військові невдачі в Закавказзі.
Щоб знайти залишки палацової споруди, дослідники проаналізували зразки, що зберігаються у Ванському музеї. У колекції музею археологи знайшли уламки черепиці, ідентичні знайденим у столиці Монгольської імперії.
У ході польових досліджень археологи відразу знайшли фрагменти черепиці, що копіює каракорумську. На території Малої Азії плитки такого типу не виготовляли.