Передумови:
Поширення серед еліти американських колоністів ідей європейських філософів-просвітників і уявлень про те, що створення незалежної держави в Північній Америці стане втіленням у життя ідеалів Просвітництва.
Американська міліція (загони, що виставляли і опоряджували колоністи), яка у складі англійської регулярної армії брала участь у війнах за володіння колоніями з французами, зміцніла й набула досвіду. Колоністи вбачали в ній засіб захисту своїх інтересів.
Економічна могутність і культурний рівень колоній, які фактично мали досвід самоврядування, незмірно зросли, а їх населення від 1700 до 1760 р. збільшилося вшестеро і досягло 1,5 млн осіб.
Намагання англійського уряду стримувати розвиток північноамериканських колоній, щоб отримувати звідти на вигідних умовах сировину, збувати туди свої товари і покривати потреби метрополії.
Успішне завершення англо-французької боротьби за володіння колоніями в Північній Америці усунуло французьку загрозу і дало можливість колоністам заселяти нові землі. Тепер, коли зникла потреба в англійській військовій допомозі, колоністи стали вимагати більше свободи.
Причини:
Різке загострення протиріч між Англією та її північноамериканськими колоніями через небажання метрополії втрачати прибуткові землі. Невідповідність політики Англії об’єктивному процесу розвитку колоній, формуванню американської нації та її прагненню до незалежності.