Щодо порятунку телефонів від впливу вологи, це завжди виклик, як для користувачів, так і для фахівців у сервісних центрах. Коли ваш гаджет випадково впаде у воду, головне питання, що виникає: як забезпечити його порятунок і повернути до повноцінної роботи.
Втім, варто пам'ятати, що телефон може постраждати від вологи не тільки в результаті падіння в ємність з водою. Іноді, сильний дощ або бризки від хвиль моря можуть також стати причиною проблем. Тому, навіть коли ви прогулюєтеся під парасолею у дощ, не варто ризикувати й розмовляти по телефону.
І, на випадок, якщо з вашим пристроєм станеться щось непередбачуване, варто мати в запасі місце, де можна швидко знайти заміну. До речі, в інтернет-магазині Comfy.ua – https://comfy.ua/smartfon/ представлено широкий вибір телефонів різних брендів та моделей, які вас точно здивують своїми можливостями і дизайном.
Що варто зробити одразу, як тільки телефон упав у воду?
Перед усім мобільний потрібно якомога швидше вийняти з води та провести кілька нескладних дій:
- Якщо телефон все ще увімкенений і працює, його одразу потрібно вимкнути.
- Далі потрібно вийняти акумулятор. Зауважте, що в більшості сучасних моделей це зробити зовсім непросто, оскільки потрібна спеціальна викрутка. Але залишати батарею точно не можна – якщо струм продовжить йти мікросхемами, контакти негайно будуть окислюватися і потім відновити гаджет буде практично нереально.
- Щонайменше протягом доби не вставляйте акумулятор у телефон. А краще – не вставляти взагалі, поки ви або фахівці сервісу не розберете його і не переконайтеся, що всі контакти в порядку.
- Разом з акумулятором варто вийняти сім-карту і картку пам'яті.
- В жодному разі не починайте хаотично натискати кнопки на телефоні, намагаючись перевірити його працездатність.
- Якщо води в телефоні багато, постарайтеся потрясти їм знизу вгору, тримаючи від себе отвором, через який вода може проходити.
Пам'ятайте, навіть якщо телефон побув у воді кілька секунд і працював доки ви його не вимкнули, це ще не є гарантією, що він надалі буде в робочому стані.
Як видалити вологу з телефону, якщо він упав у воду?
Видалення вологи – перше, чим потрібно перейматися, якщо ваш телефон намок або впав у ємність із водою. Якщо під рукою немає жодних підручних засобів, покладіть телефон у рис або сіль. Ці сипучі речовини допомагають абсорбувати зайву вологу. Звичайно, найкраще класти в них пристрій уже розібраному вигляді, без батареї.
Ще одна порада – покласти телефон у миску зі спиртовою рідиною на 20-30 хвилин. Потім на добу залишити його у вимкненому стані. Спиртова рідина запобігає корозії та видаляє вологу.
Також для вирішення цієї проблеми є спеціальні речовини і хімікати, що виштовхують вологу. Вони продаються у магазинах радіотехніки. Цим розчином потрібно обережно побризкати на плату та залишити на деякий час. Також ця речовина прибирає всі окиснення. Проте зауважте, що вона має значний капілярний ефект, не можна, щоб він потрапляв на сенсор або екран, тому що він проникне в проміжок між ними.
Чого точно не можна робити з утопленим телефоном?
Погана ідея – класти телефон у холодильник. Ця порада має на увазі, що в морозильнику рідина замерзне, загроза контактам зникне, а відразу після вилучення телефон радять увімкнути. Ось тільки в теплі лід знову розтане. Загалом так краще з нещасним «утоплеником» не експериментувати.
Не потрібно також сушити телефон феном: якщо ви його не розібрали, вода буде просто нагріватися, накопичуватися в важкодоступних місцях. А ще є ризик перегріти акумулятор, якщо його не вдалося витягнути.
Чому телефон упав у воду, працював, а потім перестав?
Ваш гаджет – пристрій тонкий і примхливий. Якщо ви дістали телефон і зраділи, що він працює, то це триватиме зовсім не довго. На платі гаджета розташовані дуже тонкі контакти, коли вода потрапляє на них, електричний струм все ще проходить, але під дією електричного струму та води йде процес окислення, хімічна реакція з руйнуванням контактів. А оскільки містки контактів дуже тонкі, то вони швидко покриваються продуктом реакції через що зникає провідність або є контакт швидко роз'їдається. Оскільки контактів багато, виходить капілярний ефект, вода добре затримується на платі і її складно прибрати, провівши, наприклад, простою ваткою.
Що робити, якщо телефон не вмикається?
Якщо після всіх проведених маніпуляцій телефон не вмикається, його доведеться показати спеціалістам. На жаль, у сервісному центрі не дають гарантію на ремонт утоплених телефонів, також невідомо, скільки коштуватиме ремонт. У будь-якому випадку, якщо ви ще не випробували всі методи, рекомендуємо розібрати телефон, щоб особисто переконатися, що наробила всередині вода. Якщо немає можливості звернутися до сервісного центру, то можна спробувати розібрати його самостійно. Щоб не наробити помилок в процесі розбирання, варто скористатися відеороликами з інструкціями під вашу модель телефону, які у великій кількості можна знайти на YouTube. Якщо ви часто топите телефони, то доречно завести спеціальні викрутки, які відповідали б потрібній моделі телефону, нехай вони будуть про всяк випадок.
Що робити, якщо телефон почав повільно працювати?
Це означає, що ви змогли ліквідувати наслідки потрапляння телефону у воду, але зробили це не до кінця. Ймовірно, що якісь контакти встигли окислитися або ж якісь схеми були порушені. Часто наслідком може бути також погана зарядка телефону або погана робота сенсорного екрана. Сенсори працюють за принципом зміни ємності між електродами. Коли ви торкаєтеся пальцем до дисплея, між електродами змінюється електрохімічна ємність, а пошкодження електродів порушує ці взаємозв'язки. У такому випадку також необхідно звернутися в сервісний центр. Проте проблеми із сенсором можуть залишитися. Часто перестають остаточно працювати частина кнопок або певні місця на екрані.
Як зрозуміти, що всередині смартфона йде процес окиснення?
На екрані телефону, після того, як він упав у воду, почнуть з'являтися різні дефекти:
- білі чи жовті плями;
- горизонтальні чи вертикальні смуги;
- свічення окремих пікселів;
- зникає чутливість сенсора: повністю або частинами.
Крім того, у цьому випадку можуть спостерігатися проблеми з динаміком або кнопками, якщо у вас кнопковий агрегат.