Дві тисячі років тому у Байя відпочивали Помпей та Цезар, а зараз це підводний археологічний парк.
Дослідження Байї за допомогою гідроакустичних технологій дозволило створити цифрову топографічну модель місцевості та об'єктів затонулого курорту. Отримані дані будуть слугувати матеріалом для більш точного вивчення місцевості та затоплених об'єктів, пише Heritage Daily.
Місто Байя було популярним курортом у римської аристократії. Сюди приїжджали відпочивати заради лікувальних сірчаних джерел. Оспівана поетами «гавань пороку» і «вир розкоші» приймала відомих державних діячів.
Гней Помпей Великий та Юлій Цезар збудували собі вілли на Байя, там були резиденції Нерона та Калігули. Останній, згідно з легендою, у 39 році наказав спорудити плавучий міст із кораблів через затоку для грандіозного шоу.
Але активність Везувія занурила місто ледарства та розпусти на дно. 100 метрів берегової лінії зникли з лиця землі у два етапи. Від Байя залишилися лише будівлі на пагорбі. А потім те, що недоробили землетруси, завершили сарацини та епідемія малярії.
Археологи відкрили Байя у 1960-х, зараз вони вважаються місто найбільшим музеєм під водою, туристам там показують античні статуї і храми, що затонули.