Леді, що жила 1200 років тому, ймовірно, була заможною особою і мала хист до малювання.
Несподіване відкриття зробила Джесіка Ходжкінсон, аспірантка історичного факультету Лестерського університету у Великій Британії. Працюючи з рукописом першої половини VIII століття на полях сторінки вона помітила не написане чорнилом, а подряпане староанглійське жіноче ім'я Eadburg (Едбурга).
Фахівці вважають, що це ім'я належало власниці книги – високоосвіченій знатній жінці, бо в ті часи читати та писати вміли лише представники аристократії.
Манускрипт є написаною на латині копією «Дій святих апостолів», створену в Південній Англії між 700 і 750 роками. Цей найцінніший пам'ятник раннього Середньовіччя нині зберігається у Бодліанській бібліотеці Оксфордського університету.
Практично непомітний неозброєним оком напис, виявлений Ходжкінсон, виявився далеко не єдиним – стереофотометричний аналіз манускрипта виявив на полях безліч інших невидимих міток. Так, ім'я Едбурга повторюється на п'яти сторінках рукопису, а різні скорочення цього імені – E, EAD та EADB – зустрічаються на цих же та інших сторінках більше десяти разів.
Крім того, таємнича Едбурга залишила на полях манускрипта так само непомітні невеликі малюнки, сенс яких вченим поки що не зрозумілий. Наприклад, одна замальовка зображує людину, що простягла руки в бік іншої людини, яка при цьому робить жест, що зупиняє.
На користь версії про те, що Едбурга могла бути власницею рукопису, говорить той факт, що однією з порожніх сторінок книги є написані молитви від імені жінки. Джессіка Ходжкінсон планує продовжити вивчення манускрипту і згодом з'ясувати, ким була загадкова Едбурга.
Одна з кандидаток на цю роль – настоятелька одного з південноанглійських монастирів, яка мала це ім'я і жила в середині VIII століття. Але, крім неї, вченим відомо ще щонайменше вісім почесних дам тих часів, яких звали Едбурга.