Зберігся навіть гребінь тварини, яка мешкала на Землі понад 100 мільйонів років тому і була схожа на гігантське курча.
Бразильські палеонтологи вивчили останки птерозавра, вилучені у контрабандистів, і встановили, що вони є першим майже повним скелетом Tupandactylus navigans, який жив у ранній крейдяний період понад 100 мільйонів років тому.
Знахідку було зроблено під час проведення спецоперації у найбільшому порту Бразилії. Тисячі плит вапняку, заховані у бочках, планувалося вивести контрабандою із країни. Ці камені були взяті з кар'єру у знаменитому басейні Араріпі, в них збереглися скелети та чіткі відбитки істот, що жили мільйони років тому.
Майже 3000 зразків поліція тоді відправила до бразильського Університету Сан-Паулу. Вчені запевняють, що раніше Tupandactylus navigans був відомий тільки по черепах, а в знайденому зразку помітні навіть залишки м'яких тканин і значний гребінь на голові рептилії, який у п'ять разів вищий за сам череп.
«Я бачила багато птерозаврів, що чудово збереглися, як у Бразилії, так і за кордоном, але такі екземпляри, як цей, з м'якими тканинами, дуже рідкісні, — розповіла Фабіана Родрігес Коста (Fabiana Rodrigues Costa), з бразильського Університету в Сан-Паулу. – Це схоже на виграш у лотерею».
Розмах крил Tupandactylus navigans становив майже 3 метри. Вчені припускають, що він умів літати, проте лише на короткі дистанції, рятуючись від хижаків. Він мав довгу шию, слабкі передні кінцівки, а також громіздкий гребінь на голові. Більшу частину часу птерозавр проводив на землі і був схожий на гігантське курча.