Група вчених з Інституту палеонтології та палеоантропології хребетних Китайської академії наук вивчила останки каудиптерикса (лат. Caudipteryx ) – невеликого всеїдного динозавра, який мешкав на території нинішнього північного сходу Китаю приблизно 125 мільйонів років тому.
Останки були поховані під шаром вулканічного попелу, тому добре збереглися. Вивчивши фрагмент суглобового хряща правої стегнової кістки, дослідники змогли витягти клітини з ядром, залишками органічних молекул і хроматином (матеріалом, що становить основу хромосом).
Хроматин у клітинах всіх живих організмів Землі складається з щільно упакованих молекул ДНК. Вважається, що останки динозаврів дуже старі, щоб на них збереглося ДНК. Проте нові методи, які застосували у своїй роботі китайські фахівці, схоже, говорять про інше.
Тепер важливо точно з'ясувати, які органічні молекули збереглися в хрящовій тканині і чи зберігають вони якусь біологічну інформацію та залишки ДНК. Дослідники сподіваються, що залишки оригінальної ДНК динозаврів все ще можуть бути знайдені.