Площа: 7,7 млн км кв.
Населення: 17,7 млн чоловік.
Столиця: Канберра.
Державний устрій: формально конституційна монархія, фактично – федеративна парламентська республіка.
Адміністративний поділ: 6 самоуправних штатів (Новий Південний Уельс, Вікторія, Квінсленд, Південна Австралія, Західна Австралія, Тасманія), Північна територія і Федеральна (столична) округа.
Глава держави: Королева Великобританії, представлена генерал-губернатором.
Найвищий законодавчий орган: Парламент (Сенат і Палата представників).
Найвищий виконавчий орган: Уряд.
Найбільші міста: Сідней, Мельбурн, Брісбен, Перт, Аделаїда.
Державна мова: англійська.
Релігія: 26% – англіканці, 26% – католики, 24 % – послідовники інших християнських конфесій.
Етнічний склад: 92% – європейці, 7 % – азіати, 1 % – аборигени.
Валюта: австралійський долар = 100 центам.
Австралія – єдина країна, яка займає цілий континент. Разом з островом Тасманія утворює Австралійський Союз. На півночі омивається морями Тімор, Арафурським і протокою Торреса, на сході – Кораловим і Тасмановим морями, на півдні – протокою Басса і Індійським океаном, на заході – Індійським океаном.
Союзу належать також острови Картье, Ашмор, острів Різдва, Кокосові острови, острови Херд, Макдональд, Норфолк.
За площею вона стоїть на шостому місці в світі, за кількістю населення – вона серед невеликих країн, а за його густотою (2 чоловіка на 1 км кв) – на одному з останніх місць.
Сучасна Австралія виникла трохи більше 200 років тому як так звана «біла переселенська колонія» Великобританії. Зараз це цілком самостійна країна, але формально її главою залишається англійська королева. Австралія економічно високорозвинена країна. За абсолютними розмірами свого ВНП вона входить до групи перших 15 країн, а в розрахунку на одного жителя стоїть на рівні колишньої метрополії – Великобританії. Водночас у світовому поділі праці Австралія має аграрно-сировинну спеціалізацію.
Віддаленість від Європи перестала бути вирішальним чинником її географічного положення. Технічний прогрес на транспорті і в засобах зв'язку зблизив її з іншими континентами. Позитивного значення набуває відносна близькість Австралії до країн Південно-Східної і Східної Азії та Океанії.