Найбільшими з усіх тварин, що живуть нині, є кити. Вони належать до родини Китоподібні, ряду Водяні ссавці. Довжина рекордсмена – синього або блакитного кита – становить 25 м (найбільший – 33 м), а маса – до 150 т.
Предками китів були суходільні ссавці. Оселившись у водному середовищі, вони породили 127 вимерлих і 37 нині живих родів.
Як і всі ссавці, кити дихають повітрям за допомогою легенів, годують дитинчат молоком і навіть мають трохи шерсті. Дивлячись на цих, здавалося б, незграбних і вайлуватих тварин, важко собі уявити, що вони є найшвидшими мешканцями океану. Кити, що живляться рибою, перевершують у швидкості будь-яку з них, навіть акулу. За годину вони здатні подолати до 40 км. Щоправда, так швидко кити плавають недовго.
У швидкості з китами конкурує інший ссавець – косатка. Ці величезні м’ясоїдні дельфіни можуть переслідувати здобич зі швидкістю 55 км/год.
Найбільшими наземними тваринами є африканські слони. Їхня висота у холці сягає 3,5–4 м, довжина тіла – 6–7,5 м, а маса – до 7 т. Африканські слони – це травоїдні тварини, які живляться плодами, а також листям дерев і кущів. Вони живуть в екваторіальних лісах і саванах, причому лісовий слон значно менший від свого побратима – саванного. Візитною карткою будь-якого з них є довгий хобот, величезні вуха й масивні бивні. Саме через бивні, які використовують для виготовлення прикрас, вони найдужче й постраждали.
Індійські слони менші від африканських, проте їхні розміри також значні – старі самці досягають висоти у холці 2,5 – 3,5 м. Вони віддають перевагу широколистяним лісам із густим підліском із кущів і особливо бамбука.
На відміну від африканських, індійські слони доброзичливіші й добре уживаються з людиною.
Приручених індійських слонів селяни дуже люблять, вони стають практично членами сім'ї, з якими граються і про яких піклуються.
Чи знаєте ви, що...
Дитинчат синіх китів можна вважати найшвидкорослішими малюками. Щодня довжина їхнього тіла збільшується на 4,5 см, а маса – на 80–100 кг.