Дослідники з Університету штату Північна Кароліна (США) створили легку тканину без інсектицидного просочення, стійку до укусів комарів Aedes aegypti. Комахи є переносниками вірусу Зіка та лихоманки Денге.
Фахівці розрахували розміри голови, вусиків та хоботка комахи, а також механіку того, як він жалить. Потім вони спроектували текстильний матеріал, який комарам не по зубах.
Вийшло три види тканин, які протестували за допомогою добровольців. Під час випробувань один із них зайшов до приміщення, де знаходилися 200 комах. Сорочка з експериментального матеріалу захистила людину від укусу комарів на 100%. Жодна комаха не змогла пробитися крізь щільну тканину.
З нижньою білизною стовідсоткового показника досягти першого разу не вдалося. Його проткнули хоботками 7 комарів із 200. Виявилося, що тканина сильно натяглася на плечах. Після коригування білизна також виявилася повністю непроникною для укусів комах.
Дослідники вважають, що через подібність Aedes aegypti з іншими видами, тканина буде ефективна і проти інших комарів. Автори дослідження найближчим часом планують запатентувати розробку та налагодити виробництво одягу з тканини: від спідньої білизни до курток.