Невелика істота, що живе в надрах морів та океану, здатна неодноразово регенеруватися та запускати наново життєвий цикл.
Старіння не підвладне крихітним медузам Turritopsis dohrnii, які еволюціонували настільки, що здатні омолоджуватися і фактично бути безсмертними.
Дослідників украй здивували та зацікавили такі особливості цього виду медуз. В результаті спостережень, що тривали кілька десятиліть, вчені намагалися розгадати секрет безсмертя, щоб спробувати застосувати це на користь людини і наблизити людство до таємниці безсмертя.
Вчені з Університету Ов'єдо в Іспанії виявили, що ці безсмертні медузи мають подвійний комплект генів, необхідних для відновлення та захисту.
Спостереження розкрили секрет медуз: за критичної небезпеки для життя вони поглинають власні щупальці і спускаються на дно моря. Надалі вони стають дитинчатами поліпа, знову вирощують щупальця та відроджуються у медуз.
Вчені визначили, що функціонально це стало можливим завдяки тіломірам (кінцевим ділянкам хромосом). Вони виконують роль так званих захисних оболонок ДНК і захищають кінці ниток хромосом під час розмноження. Зазвичай тіломіри під час процесу розподілу клітин зменшуються і витрачаються, але у безсмертних медуз цього не відбувається.
Поки що дослідники не змогли визначити, як безсмертні медузи редагують свої клітини. Автори сподіваються, що в майбутньому зможуть за допомогою генів медузи розробити нові засоби лікування хвороби Паркінсона та продовжувати людям життя.