Вона виявилася старшою за аналогічні артефакти з Месопотамії та Єгипту.
Дослідники зі Словенії та Німеччини, які проводили розкопки на Балканах, виявили сліди найдавніших відомих косметичних засобів. Їх вік становить понад 6000 років.
Ще у 2014 році під час археологічних робіт на півночі Словенії вчені знайшли там маленькі пляшечки конічної форми, виготовлені з глини. Спочатку фахівці припустили, що артефакти використовувалися як дитячі іграшки або вони призначалися для зберігання ліків. У флаконів були невеликі отвори в області шийки, а отже, їх носили на шиї чи поясі. Поруч із пляшечками було знайдено довгі тонкі інструменти, можливо, для вилучення вмісту. Ці деталі наштовхнули фахівців на думку провести більш детальне дослідження.
Аналіз показав наявність у посудинах слідів церусситу (мінерал білого кольору), порошок якого додавали у білила для обличчя. Його активно застосовували в давнину і продовжували використовувати донедавна для виготовлення фарб, поки не з'ясувалося, що він небезпечний для здоров'я, оскільки містить свинець.
Також у пляшечках були знайдені невеликі частинки тваринного жиру, бджолиного воску та рослинних олій. Так вчені дійшли висновку, що у флаконах містилася косметика. Артефакти датували 4350-4100 роками до н. е. Косметичні засоби виявилися старшими за аналогічні знахідки з Месопотамії та Єгипту.
Археологи зробили висновок, що цю косметику використовували місцеві мисливці та збирачі – представники Ласінської культури.