Фауна острова продовжує дивувати вчених.
Дослідники з Університету Фліндерса (Австралія) відкрили новий вид великого родича кенгуру, який жив на острові Нова Гвінея 50 тисяч років тому.
Ця стародавня тварина не доводиться прямим родичем сумчастого символу Австралії, а належить до унікального роду примітивних кенгуру, який жив лише у Новій Гвінеї.
Вперше вчені знайшли останки цього острівного ендеміка 1983 року в провінції Чимбу (Папуа - Нова Гвінея). Вік скам'янілостей, за приблизними оцінками, становив 20–50 тисяч років.
Нещодавно австралійські вчені повторно досліджували знайдені кістки щелепи та зуби тварини і віднесли його до окремого виду, що отримав назву Nombe nombe.
Судячи з останків, тварина мала мускулисте тіло і товсту щелепу з потужними жувальними м'язами, які дозволяли йому з легкістю перегризати жорстке листя тропічних дерев і чагарників.
Родич австралійського кенгуру, мабуть, походить від їхнього стародавнього спільного предка, який мешкав у Новій Гвінеї близько 5–8 мільйонів років тому. На той час острів був з'єднаний з Австралією «сухопутним мостом», який дозволяв давнім австралійським ссавцям, у тому числі кенгуру, вільно мігрувати на північ, у гірські тропіки.
Після того, як перешийок зник під водою, популяція новогвінейських «перебіжчиків» відокремилася від своїх австралійських родичів і пристосувалася до умов тропічного високогір'я.