
Досягає завдовжки понад 1 м і важить від 15 до 20 кг. Забарвлення її залежно від освітлення буває різним.
Корифени – хижаки, які харчуються рибами та іншими пелагічними тваринами. Оті належать до найбільш швидкоплавних риб.
Під час штилю велика корифена на поверхні води вилискує дивним блискучим синім або пурпуровим кольором з металевим блиском, що дуже змінюється залежно від того, вона на освітленому місці чи в тіні; тільки хвіст постійно зберігає своє золотаво-жовте забарвлення. Витягнута з води, корифена змінює кольори на інші, такі ж гарні: яскравий пурпур і золотаво-жовтий переходять у блискучий сріблястий колір, на якому зверху залишаються первісні пурпурові й золотаві тони. Зміна забарвлення триває довго, мало-помалу посилюється і нарешті переходить у темно-сірий колір.
Тіло великої корифени пристосоване до швидкого плавання. Воно довгасте, дуже стиснуте з боків і поступово знижується від потилиці до хвоста. Луска дрібна, округла, щільно сидить. Спинний плавець дуже довгий, тягнеться від потилиці майже до найглибшого вирізаного, з довгими лопатями, хвостового плавця. Рот широкий, зі смужками загнутих назад зубів.
Велика корифена живе в теплих частинах океану, переважно у водах жаркого поясу, але поширюється й далі на північ та південь залежно від того, наскільки теплі морські течії виявляються для неї зручними. Під час метання ікри або пливучи за стадами риб, корифени підходять до берегів. Та в інший час вони перебувають на достатній відстані від суходолу або у відкритому морі.
Корифени іноді пливуть за дошками та уламками корабля, полюючи на численних риб, що збираються там. Моряки вірять, що з появою цих риб поблизу корабля незабаром буде шторм.
Харчуються дрібними рибами, яких особливо багато у верхніх шарах води, частіше різними видами летючих риб. Беннет знаходив у їхніх шлунках також головоногих. Завдяки великій корифені, хоча й не завжди, піднімаються над водою летючі риби.
Під осінь корифени наближаються для метання ікри до берегів. У Середземному морі спостерігали, що вони обирають тільки скелясті береги, а пологих уникають.