Це надзвичайно граційний птах середнього розміру з приємним забарвленням. Довжина самця – 35–40 см, з яких понад 25 см припадає на хвіст, довжина крил від зчленування до кінчика – всього 15 см. Колір оперення – яскраво-трав'янисто-зелений, що часто переходить у жовтуватий; колір цей найяскравіший на тім’ї, блідіший на черевці і темніший на крилах. Хвостові пера – трав’янисто-зелені з яскраво-жовтими внутрішніми опахалами та блакитними кінчиками. Обидва середні стернові пера – блакитні. Нижні частини крил і хвоста – жовтувато-зелені. Зіниця жовтувато-біла, вузька райдужна оболонка – червона. Дзьоб червоний з темним кінчиком на верхній його частині. Ноги сірі.
Гнізда влаштовують у дуплах дерев, розколинах скель, завжди на значній висоті. Насиджування триває 24 дні, насиджує тільки самка.
Обидві статі оперенням не відрізняються; молоді птахи до першого линяння мають більш блідий і рівномірний ясно-зелений колір.
Ареал поширення цього папуги охоплює Південну Азію та Африку.
Харчується найрізноманітнішими плодами, горіхами, зернами. Поїдає також ягоди, квіти, бруньки і зелені частини рослин, п’є квітковий нектар. Годується переважно на деревах. Сидячи на дереві, може використовувати дзьоб, щоб дертися по стовбуру, чіпляючись ним за кору. Літає дуже швидко. По землі ходить повільно й незграбно, перевальцем.
Намистового папугу Крамера не зустрінеш поодинці. Зазвичай птахи тримаються зграями, іноді по кілька десятків особин. Практично всюди папуги завдають суттєвої шкоди сільському господарству.
Намистовий папуга Крамера любить по-галасувати. Занадто гучні й різкі крики – один із недоліків утримання цього птаха в клітці.