Електросамокати швидко набули популярності в Україні. Це трапилося завдяки багатьом чинникам:
- це зручний і відносно недорогий засіб пересування;
- електроенергія в рази дешевша у порівнянні з рідким паливом;
- електросамокати достатньо швидкі та потужні для пересування вулицями міст;
- прості в експлуатації, компактні, можна зберігати прямо під ліжком або в коридорі, не потребують платного паркування тощо.
Якщо бажаєте заощадити на бензині, тут можна купити електросамокат в Україні за приємними цінами. Вже багато покупців на власному прикладі переконалися, що електросамокат дійсно допомагає заощаджувати гроші, адже не доводиться купувати квитки на проїзд. Навіть колишні водії залюбки обирають цей засіб індивідуальної мобільності.
До чого готуватися власникам електросамокатів: які ПДР діють у США
До останнього часу не було єдиного формулювання щодо відповідальності власників електротранспорту. Але нещодавно було підписано законопроєкт №8172, який прирівнює електросамокати до транспортних засобів, а власників – до повноцінних водіїв. Закон поки що не вимагає реєстрації електричних ТЗ та отримання водійських посвідчень. Втім тепер «самокатники» повинні суворо дотримуватися ПДР.
Саме такі правила діють в США та багатьох країнах ЄС. Перерахуємо основні пункти
Вікові обмеження для електросамокатів
Їздити автомобільними дорогами загального призначення можна лише з 16 років.
Захисний шолом
Повинен бути обов’язково, якщо пересуваєтесь дорогами загального користування.
Швидкісні ліміти
У США дозволено пересуватися пішохідними доріжками на швидкості не більше 5 км/год, велосипедними – до 20 км/год. Максимальне обмеження на автомобільних шляхах – не вище 60 км/год.
Місця пересування
Якщо людина їде автомобільними шляхами, повинна триматися правої смуги й не виїжджати далі одного метра від її краю. У деяких країнах Європи взагалі заборонено виїжджати на тротуари для пішоходів.
Надання пріоритету пішоходам
Водії електросамокатів повинні поступатися пішоходам і надавати їм перевагу. Знизьте швидкість і дайте пішоходам достатньо місця, обминаючи їх. В Україні, у разі зіткнення з людиною, на водія може бути накладено штраф в сумі від 34 до 85 тисяч гривень. Такі ж самі високі штрафи діють в інших країнах.
Важливо пам’ятати
Попри те, що електросамокат визнано надлегким та повільним засобом пересування, при зіткненні на швидкості 10-25 км/год водій може завдати серйозних пошкоджень майну та здоров’ю інших людей. Тому на нього очікуватиме така ж сама відповідальність, як і на власників автомобілів і мотоциклів.
Отже, якщо плануєте купити електросамокат у 2023 році, необхідно:
- уважно вивчити правила дорожнього руху, що діють в Україні;
- придбати захисне спорядження у вигляді шолома;
- не перевищувати швидкісні ліміти, навіть якщо конструкція дозволяє набирати вищу швидкість;
- надавати перевагу пішоходам та іншим учасникам дорожнього руху;
- бути готовим до відповідальності у разі порушення законів.
Також юристи нагадують, що підписання відповідного законопроєкту – це лише перший крок з наближення вітчизняного законодавства до європейських стандартів. Тому є всі причини очікувати, що можливо для їзди на електросамокаті доведеться отримувати водійське посвідчення та реєструвати транспортний засіб у поліції.