Це великі та середні розмірами папуги завдовжки від ЗО до 70 см. Найхарактерніша ознака – великий рухливий чубок на голові, їхній ареал поширення – від Філіппінських островів до Нової Зеландії та від Тимору до Соломонових островів. Майже всі види збиваються у великі зграї, що населяють ліси та гаї, і налітають звідти на навколишні поля та луки.
Усі какаду розумні, кмітливі, здебільшого мають серйозну та мирну вдачу; у них, крім того, спостерігається велика цікавість і добра пам’ять. Як і решта папуг, какаду живуть на волі зграями, які зберігають зв’язок навіть у період розмноження. Ночують вони у листі високих дерев і гучними криками вітають ранок; потім здіймаються і летять на засіяне поле чи в інше місце, сподіваючись там знайти достатньо корму. Плоди, зерна, насіння, бульби та цибулини – їхня основна їжа.
Какаду часто завозяться до Європи, де вони легко звикають до нашого клімату. Якщо їх добре доглядати, птахи можуть прожити в клітках досить довго. Та й доглядати за ними зовсім неважко.
На півночі Австралії та сусідніх островах водиться чорний какаду (Probosciger aterrimus), який належить до найбільших папуг, з довжиною тіла до 80 см і вагою до 1000 г. Його здоровенний дзьоб довший за голову і верхня щелепа закінчується довгим, загнутим усередину вістрям. Не менш характерний його довгий м’ясистий, валькуватий язик, укритий на кінці чорною роговою оболонкою – ним птах користується як ложкою.
У природі чорний какаду харчується горіхами канарського дерева. їх дуже важко замінити чимось іншим, тому навіть у зоопарках ці пташки живуть порівняно недовго.
Оперення його одноманітно чорне із зеленуватим полиском, укрите білим пилом, чубок складається з довгих, вузьких пер сіруватого кольору. Птахи звичайно сидять на верхівках найвищих дерев, голосно і хрипло кричать, спритно лазять і легко літають. Тубільці забирають молодих птахів з гнізда, вирощують їх і продають торговцям. Приручити їх дуже легко.
Найближчими родичами щойно описаного виду є червонохвості траурні какаду, які бувають завбільшки з ворона. Мають примітний великий дзьоб, зігнутий півколом; сильні ноги, що закінчуються великими пальцями; крила довгі й гострі, хвіст також довгий і широкий; оперення м’яке, на задній частині голови переходить у чубок.
Молуккський какаду (Cacatue moluccensis) належить до найбільших какаду і має біле оперення зі слабким рожевим полиском та червоний чубок. Довжина його тіла близько 50 см; вага до 900 г. Забарвлення оперення біле, на голові, шиї, грудях та череві – блідо-рожевий відтінок. Підхвістя жовтогаряче із жовтим, а підкрилля жовтогаряче з рожевим. Чубок завбільшки приблизно 17 см. На батьківщині він – один з найпоширеніших птахів, якого можна зустріти як на березі моря, так і всередині країни. Це надзвичайно тямучий папуга, який дуже прихиляється до людини.
Какаду – найцікавіші і найкумедніші папуги для кімнатного утримання. Хоча вони й не великі мастаки розмовляти, їх можна навчити вимовляти кілька десятків слів і видавати найрізноманітніші звуки.