Рід птахів родини Голубові. Відзначаються стрункою будовою тіла, маленькою головою, довгими крилами і довгим хвостом. Довжина тіла до ЗО см, маса 100–150 г. Оперення їхнє загалом має червонуватий відтінок; ошийник, що зустрічається у більшої частини видів цього роду, буває або чорний, або складається з плям чорного й білого кольору. У нашої горлиці звичайної оперення на верхній частині тіла – іржаво-сіре, воло і верхня частина грудей – червоні; нижня частина тіла голубувато-сіра.
Види роду поширені в Євразії та Африці. Деякі види охоче селяться в містах, селах, парках і садах. Для малої горлиці населені пункти – практично єдине місце її проживання.
У нас поширено п’ять видів горлиць: кільчаста, куцохвоста, звичайна, велика і мала.
У горлиці ніжний, приємний голос. їжу її становить насіння найрізноманітніших рослин, особливо сосни, ялини, берези і вільхи; поїдають вони і маленьких слимаків. Полям горлиці корисні, оскільки винищують насіння бур’янів. Гнізда будують на деревах, у населених пунктах – на карнизах будинків. Перша кладка в кінці квітня з 1–2 білих яєць, яку обоє батьків насиджують до 14 днів. Пташенята залишають гніздо приблизно на 20-й день життя. Щорічно птахи встигають зробити 2–3 кладки.