Належать до водяних клопів. У них передні ноги перетворені на хапальні кінцівки, а дві інші пари ходильні. Це визначає характер їхнього руху: вони повільно пересуваються, чіпляючись ніжками за рослини.
У водяного скорпіона тіло цілком пласке, овальне, листоподібне, сірого або бурого кольору; верх черевця по краях червоний. Завдовжки досягає близько 4 см. На задньому кінці тіла у водяних скорпіонів є довгий відросток – дихальна трубка, що складається з двох обернених один до одного жолобків. Кінець цієї дихальної трубки вистромляється з води, і за допомогою неї комаха набирає повітря під надкрила.
Водяні скорпіони відомі вже з верхньоюрських відкладень. Тепер налічують близько 150 видів цих комах, поширених переважно в тропічних областях.
Водяні скорпіони мешкають у багатих на рослинність стоячих водоймах, рідше у річках з повільною течією. Плавають вони погано. Хижаки, нападають на дріб них водяних тварин, зокрема і на маленьких рибок.
Водяний скорпіон, що сидить на дні, нагадує гнилий листок, укритий мулом. Цей «гниючий листок» оживає, коли перед ним з’являється жертва. Тоді він швидко викидає вперед передні ноги, що нагадують величе з ні зігнуті щелепи, і, хапаючи ними здобич, устромлює в неї хоботок.
Водяні скорпіони завдяки своєрідним ха пальним кінцівкам і загальному контуру тіла справді зовні більше схожі на скорпіона, ніж на клопа.
Самка відкладає яйця в тканині поданих рослин; при цьому всі 7 ниткоподібних придатків яйця, розгортаючись у вигляді розетки, залишаються зовні. Через них всередину яйця транспортується запас повітря.
Коментарі: 1 RSS
1 Алінка 01-06-2018 18:32
Дуже цікаво дізнатися я щойно взнала що вони існують