Об'єкт, що отримав тимчасове найменування 2015 TG387, обертається навколо Сонця по сильно витягнутій орбіті. Відстань до світила у перигелії становить 65 астрономічних одиниць.
Для порівняння, Плутон у перигелії зближується із Сонцем до 34 а. о., а Сатурн – всього до 10 а. о. З відомих на даний момент карликових планет далі від Сонця розташовані тільки 2012 VP113 і Sedna, перигелії яких знаходяться в 80 і 76 а. о. від нашого світила відповідно. Але 2015 TG387 переміщується істотно більш витягнутою орбітою і в афелії знаходиться в 2300 а. о. від Сонця.
Рік на цій планеті триває 40 000 земних років і 99% цього часу вона невидима для сучасної техніки – до неї дуже далеко. Її виявлення стало можливим, оскільки планета наблизилася до Сонця. Очевидно, там зараз літо, але воно дуже несхоже на наше – там у будь-якому разі холодно, темно і немає атмосфери.
Діаметр планети складає близько 300 км. Більше про неї сказати майже нічого не можна.
Новий світ уперше спостерігався у 2015 році (з цим пов'язані перші чотири цифри назви) на японському 8-метровому телескопі Subaru, розташованому в обсерваторії Мауна-Кеа на Гаваях. У наступні роки спостереження проводили також телескопи Magellan (Чилі) та Discovery Channel в Аризоні. Метою спостережень було чітке визначення властивостей орбіти планети.
Виявлено нову планету під час пошуку таємничої Планети X – це гіпотетичний об'єкт із масою істотно більшою за земну, що обертається навколо Сонця далеко за орбітою Плутона. Проведені вченими розрахунки показують, що орбіти Плутона та кількох інших малих планет мають «дивацтва», які можна пояснити гравітацією якогось великого і дуже віддаленого об'єкта. У тому числі, вона може стати причиною незвичайно витягнутої орбіти 2015 TG387.